Přejít k hlavnímu obsahu

Indiánský horoskop: Co vám předpovídá prastará moudrost?

Sokol 21. březen - 20. duben

Charakteristika

Sokola si nechcete znepřátelit. Stejně jako dravci v ptačí říši, i lidé narození v tomto znamení bývají pro své okolí mnohdy postrachem. Dokáží v mžiku zaútočit, zmocnit se své oběti a rozsápat ji na kousíčky. Proto jsou skvělými ochránci rodiny a svých blízkých.

Práce

Sokoli jsou zpravidla vynikající pracovníci. Kolegové si jich cení pro jejich zodpovědnost, důslednost a nadšení. Nesnášejí přetvářku a nelze je zrovna považovat za mistry diplomacie. Na to jsou až příliš otevření.

Láska

Pro ty, které milují, by snesli modré z nebe a udělali cokoli na světě. Bývají ale dost žárliví a soky v lásce vidí i tam, kde žádní nejsou. Mají pocit, že si lásku musí opravdu vybojovat a zasloužit. Té si ale pak nade vše cení a obětují jí doslova celý život.

Silné stránky

pracovitost, oddanost, nasazení, zápal

Slabosti

žárlivost, hrubost, agresivita

Bobr 21. duben - 21. květen

Charakteristika

Bobr miluje svůj klid a pohodlí. Pokud může fungovat ve svých zaběhnutých kolejích, je šťastný jako blecha. Teplo domova a stereotyp jsou pro něj synonymy ráje a plnohodnotně prožitého času. Nemá rád změny.

Práce

Jelikož Bobr nelibě nese změny, výborně se hodí pro rutinní práce, které jiná znamení z duše nenávidí. Jeho touha po stabilitě mu často brání chopit se nové příležitosti nebo vyzkoušet něco nového. Změna zaměstnání je pro něj noční můrou. Naprosto vykolejit ho ale dokáže třeba i jen změna značky kávy ve firemním kávovaru. Bobry lze v zásadě rozdělit na dvě skupiny - ta první pracuje až příliš, druhá je naopak nadprůměrně lenivá.

Láska

Ulovíte-li Bobra, pravděpodobně vám zůstane na krku a už se ho nezbavíte. Bobr obecně nesnáší změny a nejinak je tomu i v lásce. Raději se s nikým seznamovat nebude, než by riskoval, že to nevyjde a bude muset hledat někoho jiného. Když Bobrovi dopřejete pocit stabilního zázemí a domova, bude jeho nejvěrnějším ochráncem.   

Silné stránky

rodinné založení, klid

Slabosti

lenost, nechuť ke změnám

Jelen 22. květen - 21. červen

Charakteristika

Jelen je detailista. Každičký svůj krok a oblast svého života dokáže dokonale prokalkulovat. Všechno má do nejmenších podrobností promyšlené a naplánované. Zatímco vy koketujete s představou dovolené na Bahamách, Jelen už přesně ví, jakým letadlem nejlépe letět, ve kterém hotelu se ubytovat a jakou místní lahůdku ochutnat nejdřív.

Práce

Jeleni jsou vynikající řídící pracovníci a skvělí analytici. Výjimečný cit pro detail je předurčuje k tomu, že jsou všímaví k věcem, které ostatní přehlížejí. Ovšem nechtějte po nich, aby sami přikládali ruku k dílu. To byste narazili. Jeleni všechno skvěle naplánují, ale práci samotnou raději delegují na druhé.

Láska

I v lásce přesně vědí, co chtějí, nicméně mívají problém to najít. Ne, že by neměli jasnou představu o lásce svého života, ale potíž je v tom, že ne vždy dokážou pohnout parohy, aby ji získali. Očekávají, že se před jejich veličenstvem sama zjeví jako laň u krmítka.

Silné stránky

důslednost, cit pro detail, strategické myšlení, vůdčí schopnosti

Slabosti

pasivita, povýšenost

Keltský horoskop: Jaký strom, taková povaha?

elle.cz

Datel 22. červen - 22. červenec

Charakteristika

S Datlem se v životě rozhodně nebudete nudit. Má dar bujné fantazie a ze všeho dokáže udělat ohromnou zábavu. Je vynalézavý a má skvělé nápady, což z něj činí výborného parťáka a společníka.

Práce

Ačkoli Datel srší bezvadnými nápady, nemá dostatek sil dotahovat je do konce. Tito lidé nebývají zrovna vůdčími typy. Neočekávejte od nich, že budou motivovat druhé a povedou je ke špičkovým výkonům, to rozhodně není jejich parketa. Nevěří si a nesnášejí tlak a stres.

Láska

Datlové jsou hluboce rodinně založení. Jsou velmi starostliví, mnohdy až přehnaně. Bývá pro ně těžké odpoutat se od svých dětí a smířit se s jejich dospíváním. A mladé Datly zase natolik žene touha po rodině, že se velmi brzy vrhají do manželství a brzy si vlastní rodiny zakládají.   

Silné stránky

představivost, kreativita, smysl pro rodinu, starostlivost

Slabosti

nedostatek sebevědomí, úzkostlivost

Losos 23. červenec - 23. srpen

Charakteristika

Lososi jsou rození vůdci. Jsou blažení, když jsou v popředí a prahnou po moci. V řízení a rozhodování se cítí ve svém živlu a za svá rozhodnutí také dokážou nést odpovědnost. A to platí jak v práci, tak v osobním životě. Losos si vždy ví rady jak dál, nebo to alespoň umí přesvědčivě předstírat, a pro své rozhodnutí dokáže strhnout i okolí.

Práce

Svou povahou jsou jako stvoření pro vedoucí pozice. Schopnost přesvědčit a nadchnout ostatní je předurčuje k roli vůdců. Jsou neobyčejně charismatičtí a snadno si získávají důvěru druhých, což jim zajišťuje úspěch v oblasti podnikání.

Láska

S lososem si budete rozumět, máte-li rádi akci. Lososi jsou neustále v pohybu, milují sport, tanec i hudbu. Při těchto aktivitách jsou zkrátka ve svém živlu. Klidný večer si s nimi neužijete. S pohodou na gauči u televize na ně nechoďte, válení za pecí se Lososi akorát vysmějí. Navíc rádi flirtují, aby si dokázali, že jsou pro okolí žádoucí. Život s nimi tedy vyžaduje notnou dávku tolerance a trpělivosti.

Silné stránky

rozhodnost, charisma, vůdčí schopnosti

Slabosti

flirtování, sklony k nevěře, silné ego, tvrdohlavost

Medvěd 24. srpen - 23. září

Charakteristika

Medvědi jsou silné osobnosti, bývají však poněkud těžkopádní a nemotorní. V životě leccos dokáží, ale neumí to prodat. Mnohdy proto bývají nedocenění a okolím přehlížení.

Práce

Medvěd se cítí dobře v ústraní, mimo záři reflektorů. Vedoucí pozice mu nesvědčí. Pokud se v ní ocitne, má sklony k přílišnému puntičkářství a pro své podřízené se stává nesnesitelným. Často a s oblibou kritizuje ostatní. Na druhou stranu je to skutečný dříč a má nadání pro plánování a cit pro detail.

Láska

Medvědi se do vztahu nevrhají bezhlavě. Při výběru partnera bývají rozvážní a opatrní. Když se rozhodnou založit rodinu, přichystají si napřed svůj ‚‚brloh”. Mají ovšem sklony kritizovat druhé, což ve vztahu vyžaduje silnou dávku trpělivosti. Zároveň však bývají věrnými a hluboce oddanými partnery.

Silné stránky

oddanost, důslednost, vytrvalost, cit pro detail

Slabosti

kritičnost, problém se sebeprezentací   

Říjnový horoskop pro všechna znamení

elle.cz

Havran 24. září - 23. říjen

Charakteristika

Černý Havran je ztělesněním elegance. Je to estét s hlubokým citem pro krásu, rozený umělec. Pro Havrana je životním ideálem dráha nezávislého bohéma, který si plnými doušky užívá života se všemi radostmi a krásami, které přináší.

Práce

Havranův cit pro krásu a harmonii se promítá i do práce. Je výtečný vyjednavač s vynikajícím diplomatickým nadáním, který dokáže urovnat i velmi vyhrocené vztahy na pracovišti. Proto bývá v kolektivu oblíbený a kolegy vyhledávaný. Jeho slabou stránkou je ale přezíravost. Nedokáže prohlédnout intriky a sám se často stává jejich obětí.

Láska

Havranovo bohémství příliš nesvědčí rodinnému životu. Havran potřebuje volnost a pocit svobody. Mívá mnoho povrchních vztahů. Je poměrně snadné učarovat mu příjemným vzhledem. Když už se však konečně usadí, můžete očekávat život plný zábavy a jiskřivé energie. Havran se nerad nudí. Je hravý a miluje změnu. Natolik, že mnohdy je to až za cenu výměny partnera.

Silné stránky

estetické cítění, diplomatické schopnosti, živost, veselost

Slabosti

přelétavost, nestálost, slabá intuice

Had 24. říjen - 22. listopad

Pokud narazíte na zdánlivě neřešitelný problém, svěřte jej Hadovi. Had se dokáže zorientovat ve spleti těch nejkomplikovanějších otázek, umí analyzovat sebevětší krizi a najít cestu, kudy se proplazit až do cíle.

Práce

Had je díky svým přirozeným schopnostem skvělým krizovým manažerem. Do každé situace dokáže vnést světlo. Je přímočarý, jednoznačný a ovládá umění jasného vyjadřování, což přispívá k vyřešení i těch nekomplikovanějších situací. Rád pomáhá druhým a staví se na stranu slabších.

Láska

Ačkoli v biblických příbězích nemá had příliš dobrou pověst, je pravdou, že je ztělesněním věrnosti. Nesnáší přetvářku, faleš a volnomyšlenkářštví. Touží po pevném svazku a stálého partnera nade vše miluje. S ním pak ale rád objevuje nové věci, a to v intimní oblasti i mimo ni.

Silné stránky

analytické schopnosti, přesné vyjadřování, věrnost

Slabosti

sklony k přeceňování vlastních schopností, sklony k přetěžování se

Sova 23. listopad - 21. prosinec

Charakteristika

Sovy nic neodkládají na později. S problémy se potřebují vypořádat hned v zárodku, proto s nimi zkrátka nehrozí, že by drobnosti přerostly do větší krize. Jsou velmi činorodé a mívají různorodé koníčky, díky nimž si neustále rozšiřují obzory.

Práce

V práci jsou Sovy nanejvýš pečlivé, u nadřízených bývají oblíbené pro svůj proaktivní přístup k řešení problémů a pro typický nadhled. Svěřených úkolů a odpovědnosti se umí svědomitě zhostit, pracují pilně a poctivě. Nesnášejí však rutinu. Mnohem lépe jim vyhovují pozice, kde mají volnost a mohou uplatnit svou fantazii.

Láska

Sova potřebuje velkodušného a tolerantního partnera. Nikoli proto, že by snad měla nějaké bokovky, jako spíše pro zachování jistého pocitu svobody. Budete-li se snažit Sovu uvěznit, snadno vám uletí. Příjemnou stránkou vztahu se Sovou ovšem je, že díky její potřebě řešit všechno v zárodku se vám patrně nestane, že by vám nějaký problém přerostl přes hlavu.

Silné stránky

představivost, činorodost, umění efektivně řešit problémy, svědomitost

Slabosti

odpor k rutinním činnostem, nechuť se vázat

Šest nevšedních horoskopů pro znamení Panny

elle.cz

Husa  22. prosinec - 20. leden

Charakteristika

Ať už se Husy pustí do čehokoli, bývají v tom důsledné. Neuvidíte je jen tak odejít od rozdělané práce nebo rozehrané partie, všechny aktivity mají potřebu vždy dokončit. Nesnášejí polovičatá řešení. V situacích, kdy už většina z nás ztrácí trpělivost a vzdává boj, husa teprve nabírá rychlost. Její nasazení končí až ve chvíli, kdy si může říci „hotovo”.

Práce

Husa je dokonalý pracant. Bez námitek a řečí bude makat tak dlouho, dokud bude potřeba, klidně i po pracovní době a většinou i bez nároku na zvláštní odměnu. Dobře ví, že úkoly, které je třeba udělat, nelze obejít a je připravena se jich kdykoli zhostit.

Láska

Svého partnera hluboce miluje, nicméně nepatří k těm, kdo dokáže své city vřele projevovat. Navenek působí poněkud chladně a zdrženlivě. Od svého partnera totiž očekává, že si je jejích hlubokých citů vědom, aniž by je musela neustále připomínat a dokazovat.

Silné stránky

vytrvalost, trpělivost, nasazení

Slabosti

odtažitost, odměřenost

Vydra 21. leden - 19. únor

Charakteristika

Vydra má výjimečný smysl pro spravedlnost. Každý spor nebo problém dokáže posoudit nestranně a nezaujatě. Lidé ve znamení Vydry bývají velmi inteligentní, k moudrosti ale potřebují dozrát skrze učení a životní zkušenosti. Rozhodně nepatří mezi rozené génie.

Práce

V práci srší Vydry skvělými nápady. Na pracovní úkoly umí nahlížet z neobvyklé perspektivy a daří se jim tak nacházet netradiční inovativní řešení. Potíž je ovšem s jejich realizací. Stává se, že projekty v polovině opouštějí, nemají dostatek trpělivosti k jejich dotažení do konce. Těžko také snášejí kritiku a z duše se jim příčí, když se je někdo snaží komandovat, navzdory tomu, že jistou dávku disciplíny v životě i práci nezbytně potřebují.

Láska

Vydra dokáže svého partnera hluboce milovat, ovšem potřebuje ve vztahu cítit volnost. Nerada se váže a dlouho jí trvá, než se usadí. Tajně sní o tom, že v příštím životě bude motýlem, který si jen tak poletuje a usedá na každý kvítek, který se mu právě zlíbí. Na Vydry je ve vztahu potřeba jít opatrně, pokud se jim něco znelíbí, rychle utečou.

Silné stránky

smysl pro spravedlnost, nezaujatost, nápaditost

Slabosti

nedůslednost, neukázněnost, nechuť se vázat

Vlk 20. únor - 20. březen

Charakteristika

Vlci jsou velice dobrosrdeční a důvěřiví. Kvůli své dobrácké povaze se často stávají oběťmi dravějších šelem, které je zneužívají a dělají si z nich obětní beránky. Vlci si neumí vybudovat dostatečnou ochrannou bariéru. Bývají rovněž mimořádně přátelští a spíše než dravé šelmy připomínají krotké psíky.

Práce

Díky své příjemné a mírné povaze jsou Vlci v kolektivu oblíbení. Svědčí jim takové zaměstnání, které nevyžaduje příliš mnoho rozhodování. Nepatří zrovna mezi nejlepší manažery a řídící pracovníky, neboť je lze poměrně snadno manipulovat.

Láska

Vlci jsou vynikající posluchači. Blaho duše jejich partnera je pro ně na prvním místě. Na oplátku očekávají ochranu a pocit bezpečí. Mnohdy bývají náladoví a přecitlivělí, což jim může bránit najít pravou lásku.

Silné stránky

dobrosrdečnost, ochota naslouchat, empatie, přátelskost, výřečnost

Slabosti

náladovost, přecitlivělost, sklony k alkoholismu

Zdroj: Autorský článek