Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop na září: Berani mají věřit instinktům, Býci nesoudit druhé

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Jen těžko se dobrovolně vzdáváme svých iluzí. Patří k nám odjakživa, protože se díky nim často cítíme lépe a bezpečněji. Do určité míry je to v pořádku – občas zkrátka potřebujeme viděl svět v lepších barvách. Důležité ale je umět ze svých iluzí včas vystoupit. Rozeznat, že jsme se již nechali příliš unést, dokázat vrátit nohy na zem a sundat růžové brýle. Právě to je téma, se kterým se budete během nadcházejících týdnů potýkat. Dostanete se do situace, kdy se budete sama sebe opakovaně ptát, co nebo kdo ve vás vzbuzuje ten dobře známý pocit nejistoty. Přínosné bude také zamyšlení nad tím, zda vás někdo nevyužívá, ale vy to stále odmítáte vidět. Možná žijete ve zmiňované iluzi, protože je to jednodušší či pohodlnější…

Rada:

Věřte svým instinktům a nechte se vést. Nebojte se udělat další krok, i když zatím nevidíte dobře na cestu.

Zářijová afirmace pro Berany:

Vidím svět bez příkras, v jeho skutečných barvách.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Každý člověk je originál; vidíme a cítíme po svém a situace, se kterými jsme v životě konfrontováni, vnímáme odlišně než někdo druhý. Na to je dobré nezapomínat a uvědomit si tuto skutečnost především v okamžiku, kdy máme tendence druhého soudit. Není to od náš fér, protože nikdy nejsme schopni vidět okolnosti očima dotyčného. Neznamená to, že s druhým musíme souhlasit a jeho jednání nutně schvalovat, nemáme však ani právo hlásat, co je, nebo není správně. Září vás do podobně zapeklité situace přivede. Dobře važte slova a než vynesete nějaký verdikt, zamyslete se nad tím, zda jste opravdu tím, kdo může relevantně soudit ne-správnost chování někoho jiného.

Rada:

Nezapomínejte, že nejpovolanějším soudcem každého člověka je jeho svědomí.

Zářijová afirmace pro Býky:

Jsem vůči sobě pravdivá a zajedno se svou podstatou.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Život je proměnlivý, což je jedna z mála jistot, které nabízí. Někdy je nám přáno víc, jindy méně, a občas se nedaří vůbec. Je to tak v pořádku, přestože se zejména v náročných obdobích může zdát, že jiná neznáme, nebo že nás dobré časy nadobro opustily. V takovém okamžiku je dobré nezapomínat, že po každé, i té nejtemnější noci, vyjde ráno slunce a den se přirozeně rozjasní. Nadcházející měsíc vás k takovým myšlenkách bude chtít dovést. Ať se momentálně cítíte jakkoli, buďte ke svému životu fér a pravdivě zhodnoťte, kolik pomyslných plusů a kolik minusů vám v dlouhodobém časovém horizontu přináší. Z vyšší perspektivy možná nebude tak zle…

Rada:

Zeptejte se sami sebe, kde se momentálně nacházíte; jde o stranu „má dáti“, nebo „dal“?

Zářijová afirmace pro Blížence:

Přijímám všechnu životní rozmanitost.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Ať už děláme cokoli, bývá přirozenou lidskou snahou, aby měla naše práce smysl. Toužíme po odměně a výsledcích, a přestože si to nejsme pokaždé ochotni přiznat, cítíme se mnohem užitečněji v okamžiku, kdy kromě finanční odměny vnímáme i osobní naplnění. Dělat něco „jen“ pro peníze není z dlouhodobého hlediska uspokojující. Září vás k podobným úvahám přivede. Čeká vás nicméně zajímavé období s příležitostmi, které mohou naplnit vaše potřeby v plném rozsahu. Naskočte opět na aktivní vlnu a letní nicnedělání nechte za dveřmi. Máte šanci prosadit se v oblasti, co vás už nějakou dobu láká, a rozšířit své obzory o novou sféru působnosti.

Rada:

Nebojte se uplatnit své nápady, doba přeje novým projektům i nekonvenčním řešením.

Zářijová afirmace pro Raky:

Má práce mě v plném rozsahu uspokojuje.

Mohlo by se vám líbit

Tři nejlepší a nejhorší přátelé podle znamení zvěrokruhu

Dobré srdce Vah, nebo ohnivý a výbušný jako Beran? Prozradíme vám, která znamení zvěrokruhu dělají přátelství úžasná, a která nepatří mezi nejlepší kamarády pod sluncem. Máte někoho takového kolem sebe? Hvězdy o nás a našem okolí mnohdy prozradí i to, co nechceme...
elle.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Být stabilní osobností a přirozenou autoritou se nedá vynutit nebo nějak rychle získat. Stát se takovým člověkem vyžaduje čas a trpělivost, plné nasazení, a především touhu rozvíjet se a růst. Až postupně získané zkušenosti a nejeden osobní prožitek propůjčují naší osobnosti potřebný nadhled, moudrost i citovou dospělost, významné energie lidských životů. Září vás přiměje na podobné téma uvažovat. Přivede vás do situace, která plně prověří vaši autenticitu a připravenost, podobně jako relevantnost druhých. Jste-li osoba na svém místě, není pro vás těžké postavit se za sebe, stejně jako poradit těm, kteří o vaši radu stojí.

Rada:

Oddejte se svým pocitům a intuici, nechte se inspirovat a inspirujte druhé.

Zářijová afirmace pro Lvy:

Má osobnost jasně září a inspiruje ostatní.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Odvaha vyžaduje plné nasazení a jistotu, kterou lze najít jen uvnitř sebe sama. Můžeme se spoléhat na druhé a věřit, že v kritickém okamžiku při nás budou stát, můžeme však také prožít zklamání, že byl náš předpoklad mylný. Sebejistota je základem úspěchu, podobně jako vědomí, že jsme sami sobě nejlepším přítelem, pomocnou rukou i tím, kdo udává směr. Nadcházející měsíc vás bude chtít k takovému poznání dovést. Události, které vás v září čekají, nebudou snadné – některé budou vyžadovat odvahu začít něco zbrusu nového, opustit staré jistoty a vkročit na neznámou půdu. Přijměte výzvu a přestaňte sebe samu přesvědčovat, že vám stávající stav přes všechna „ale“ vyhovuje.

Rada:

Neberte si příliš k srdci námitky okolí a zůstaňte věrná svým ideálům.

Zářijová afirmace pro Panny:

Sama sobě jsem jistotou, nejvěrnějším přítelem i nejlepším rádcem.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Život je plný starostí i radostí, a právě v rozmanitosti tkví jeho největší kouzlo. Někdy nás však starosti doslova převálcují, narušují spánek nočními můrami, budí nás nad ránem, přinášejí strach či pocity viny a naplňují mysl chaosem a zimou. V takových okamžicích je náročné utišit myšlenky a vrátit se do stavu alespoň částečného klidu a rovnováhy. Nedostatek spánku celou situaci ještě zhorší, takže se v konečném důsledku cítíme mnohem zranitelnější než obvykle. Jde o zdánlivě začarovaný kruh, z něhož se těžko vystupuje. Září vás bude s podobnou situací konfrontovat. Je načase vzít na pomoc logiku a zamyslet se, proč takové obavy cítíte, co ve vás vyvolává všechny ty nepříjemné pocity a proč se necítíte šťastná.

Rada:

Zaměřte se na to, co je pro vás opravdu důležité, a nenechte se rozptylovat často zcela zbytečnými pocity viny.

Zářijová afirmace pro Váhy:

Pouštím ze svého nitra pocit viny, jsem klidná a vyrovnaná.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Občas se v životě dostaneme do obtížné situace, kdy je velmi složité najít řešení. Na vině může být naše vlastní nejistota a pochybnosti, neschopnost či dokonce skrytá neochota nějak se rozhodnout, nepochopení podstaty problému, případně také skutečnost, že ještě není vhodný čas učinit jakýkoli krok. Ať tak nebo tak, je zřejmé, že ve zdánlivě patovém stavu není kam spěchat. Září vás bude s podobnou situací konfrontovat. Hledat řešení za každou cenu nemá smysl a ničemu nepomůže. Proto si raději zachovejte odstup a zatím nejednejte. Vyčkejte, až se objeví nový faktor, který dozajista přijde. Prozatím nechte věci jen volně plynout.

Rada:

Nechtějte vždy hned všemu rozumět, uvolněte se a buďte trpělivá.

Zářijová afirmace pro Štíry:

Mám tolik času, kolik potřebuji.

Mohlo by se vám líbit

Jaké jsou vaše nejhorší vlastnosti podle znamení zvěrokruhu?

Raci by se nad sebou měli asi trochu zamyslet... 
elle.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

V životě hrají mezilidské vztahy jednu z nejzásadnějších rolí. Jsou určující pro to, jak se cítíme, s jakou náladou vstáváme a jaké pocity nás provázejí po ulehnutí do postele. Vztahy ovlivňují naše rozhodování a kroky, podobně i to, kde se v životě nacházíme. A přestože bychom měli mít největší jistotu sami v sobě, potřebujeme se alespoň občas mít o koho opřít. Září vám úvahy tohoto typu přinese. Dostanete se do situace, která prověří postoj lidí kolem vás, resp. ukáže, kdo je či není vaším skutečným přítelem. Možná prožijete v průběhu nadcházejících dnů jisté zklamání, z dlouhodobého hlediska však půjde o velmi užitečný zážitek.

Rada:

Nesnažte se zalíbit druhým. Buďte svá a nepředstírejte, že jste někdo jiný.

Zářijová afirmace pro Střelce:

Přijímám se taková, jaká jsem. A přesně taková jsem v pořádku.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Ať se nám to líbí, nebo ne, původní rodina je vždy tím, co nás do určité míry utváří. A to i v situaci, kdy se od ní distancujeme. V optimálním případě tvoří rodiče bezpečný přístav pro své dítě, směrují ho a chrání, snaží se, aby bylo šťastné. Dělají zkrátka to nejlepší, co mohou a v daný okamžik umí. I když se na to později, už jako dospělí lidé díváme jakkoli, jedno je jisté: co bylo, už nezměníme. Můžeme s tím pouze pracovat, navázat na své zkušenosti a snažit se i ty špatné proměnit v něco dobrého, užitečného. Září vám podobné téma přinese. Využijte svou minulost ve svůj prospěch a přestaňte se zabývat starými křivdami. Někdy je to těžké a trvá to, nakonec to ale prospěje nejenom vám.

Rada:

Naše minulost není tím, co nás má limitovat. Slouží k našemu poučení a pootevírá dveře k lepší přítomnosti.

Zářijová afirmace pro Kozorohy:

Přijímám svou minulost se vším, co k ní patří, a děkuji za dosavadní zkušenosti.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Někdy je toho na nás moc. Ctíme se zahlceni mnoha povinnostmi a na svých bedrech neseme nejrůznější břemena. A přestože si často některé z těchto záležitostí nakládáme nevědomky, jde v konečném důsledku o vyústění našich rozhodnutí, ke kterým je třeba postavit se čelem. Přijmout plnou zodpovědnost za své činy a dokázat přiznat chybu je tím, nad čím se budete během nadcházejících týdnů opakovaně zamýšlet. Ať se téma týká vás osobně, nebo někoho z vašich blízkých, naskytne se vám příležitost pochopit, jak úzce souvisí uvědomění si vlastní zodpovědnosti s pocitem vnitřní svobody.

Rada:

Neobviňujte druhé z toho, co je výsledkem vašich kroků.

Zářijová afirmace pro Vodnáře:

Přijímám plnou zodpovědnost za svůj život.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Na život nikdy nemůžeme být dokonale připraveni. A přestože si občas říkáme, že nás už nic nemůže překvapit, opak bývá pravdou. Někdy se dostaneme do situací, které se nám s odstupem času jeví jako neuvěřitelné, co lze jen sotva vymyslet. Jde o zajímavé náhody a příležitosti, které nám seslalo „samo nebe“. Září vám podobný příběh nabídne. Ukáže se, že i přes veškerou nepravděpodobnost může někdy vyjít to, co jste pod tíhou mnoha nepříznivých okolností už dávno zavrhla nebo vzdala. Věci se čas od času samy „hezky“ stanou a nezřídka k tomu přispěje právě naše neaktivita.

Rada:

Nezapomínejte, že méně může někdy znamenat více.

Zářijová afirmace pro Ryby:

Nechávám věci, aby se staly tak, jak nejlépe mohou.

Autorský článek