Týdenní horoskop od 20. března: Panny budou autentické, Lvi mají žít

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Říká se, že limity, které jsme přijali za své, existují pouze v naší hlavě. Ať už se na věc díváte jakkoli skepticky, čeká vás v tomto ohledu velmi zajímavé období. Dostanete šanci posunout své hranice o kousek dál a dokázat sobě i svému okolí, že máte na víc. Těšte se na novou výzvu a přijměte ji beze strachu. V této souvislosti si zkuste odpovědět na následující otázky:

 • Co cítím v okamžiku, kdy o mně druzí tvrdí, že to či ono nemohu zvládnout?
 • Kdy naposledy jsem posunula své limity a dokázala si, že dokážu víc, než jsem se domnívala?

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Někdy se může zdát, že nám život předkládá jen nicotné příležitosti, které nepřinášejí nic než zklamání a pocit marnosti. Možná i vy si momentálně připadáte, jako byste kráčela vyprahlou pouští. Jste unavená a žíznivá. Přesto jde o důležité období, které vás má naučit vytrvalosti a vyšší odolnosti. Ponořte se do sebe a hledejte pramen. Objevte svůj zdroj energie, abyste poušť dokázala proměnit v úrodné místo. V této souvislosti si opovězte na následující otázky:

 • Po jak úrodné krajině se v současné době pohybuji – kdy naposledy jsem sklízela plody své práce?
 • Nežiji v iluzi fata morgany – nakolik skutečné jsou obrazy, které vidím před očima?

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Občas se dostaneme do situace, kdy nezbývá než se ujmout vedení. Buďte to vy, kdo ve vztahu či partnerství vysloví, co je třeba. Seberte odvahu a proměňte své pocity v slova, potřeby ve věty. Nepěstujte v sobě naději, že někdo jiný vyřeší vaše problémy. Vezměte svůj osud do svých rukou, protože momentálně není na co čekat. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem si dokázala o něco říct?
 • Co cítím, když mě někdo požádá o pomoc – vnímám to jako slabost, nebo to považuji za přirozené (a proč se sama přirozeně nechovám)?

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Někdy se opakovaně snažíme někoho zachránit, dokola nabízíme pomocnou ruku a občas mu ji dokonce nutíme. Jindy věříme, že svou láskou dokážeme druhého změnit. Nic z toho ale nefunguje, pokud dotyčný sám nechce, pokud se pro změnu nerozhodne. To je potřeba si uvědomit – je to i vaše současné téma. Nevnucujte se s pomocí tam, kde o ni nikdo nestojí. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Koho ve svém okolí se opakovaně snažím zachraňovat?
 • Chápu, co znamená rčení, že méně je někdy více?

Krása podle horoskopu: Váhy mají nejhlubší oči, Panny bezchybnou pleť

elle.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Moudrost přichází tím, že se života účastníme, nikoli že o něm pouze čteme. Odpovědi, které aktuálně hledáte, z knih nevyčtete. Vyjděte ven ze své ulity, nadechněte se čerstvého vzduchu a pozorně sledujte dění. Všímejte si, na jakých principech funguje příroda, a snažte se je aplikovat také do svého života. Nehledejte složitosti tam, kde nejsou. V této souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Jak moc jsem účastna ve svém životě?
 • Jsem spíše teoretik, nebo praktik?

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Vytrvalost a houževnatost jsou vlastnosti, které se z dlouhodobého hlediska vyplácejí. Ne každý je ale umí docenit, protože neustálý tlak na výkon a potřeba rychlých, viditelných výsledků nás mnohdy směrují k opačným postupům. Nenechte se vtáhnout do víru zběsilosti a zachovejte si svou autenticitu a rozvahu. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jsem odolná vůči tlaku okolí a dokážu si prosadit svůj postup, přestože je pro druhé nepopulární?
 • Jak moc potřebuji slyšet slova chvály?

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Vnímavý člověk je ten, který se zajímá o svět kolem sebe, a přitom se mu daří zachovat si neutrální postoj. To platí také pro prostředí v našem nitru. Vedeme-li vnitřní boj, poskytne nám postoj pozorovatele novou perspektivu, která neutralizuje naše pocity. Odosobnění je i vaše aktuální téma. Zkuste se na svůj momentální problém podívat očima člověka, který nelpí na výsledku. V této souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Je momentálně v mém životě něco, na čem nezdravě lpím (a proč)?
 • Patřím k lidem, kteří dokážou dobře poradit druhým, sami se ale utápějí v problémech?

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Malé děti jsou přesvědčeny o své dokonalosti a ani je nenapadne srovnávat své kvality s druhými. Až v okamžiku, kdy zažijí pocit selhání, začnou o sobě pochybovat. Jistota, kterou v sobě do té doby měly, se vytratí, a přestože jde stále o tytéž bytosti, vnímání sebe sama se promění. Pocit vlastní ne-dokonalosti je i vaše aktuální téma. V té souvislosti se zamyslete nad otázkami:

 • Vnímám se jako originální bytost, a dokážu svou jedinečnost ocenit?
 • Jak často zažívám pocit, že bych chtěla být někdo jiný?

Numerologie vašeho domu nebo bytu: Jaká je energie vašeho domova?

elle.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

V životě se čas od času stává, že si na svá bedra naložíme víc, než jsme schopni unést. V ten okamžik se vyplatí sebereflexe a následné přehodnocení situace. Také vy jste se momentálně ocitli v bodě, ze kterého vede jen jediná cesta. Změna je nevyhnutelná, ať se týká jakékoli oblasti vašeho života. V té souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Co ve svém životě vnímám jako nejtěžší břímě (a jak si mohu odlehčit)?
 • Je pro mě složité uznat, že jsem se zmýlila?

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Než se k něčemu zavážeme, je dobré dopřát si čas. Unáhlené sliby, které vzniknou na základě emočně vypjatých okamžiků, se mohou v budoucnu stát mocným nástrojem manipulace nebo soukromou výčitkou nás samotných. Sliby a závazky jsou i vaše aktuální téma. Nenechte se vmanipulovat do situace, o které už předem víte, že jí budete litovat. V té souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Kdy naposledy jsem jednala proti své vůli a slíbila to, o čem jsem věděla, že nebudu moci splnit?
 • Snažila jsem se někdy přimět druhého člověka ke slibu, do kterého se mu nechtělo (a jak to dopadlo)?

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Stejně jako v přírodě, také v životě musí čas od času propuknout bouřka. Energie se neudržitelně nakumuluje, obloha se zatáhne, z těžkých mraků se spustí liják. Ať to zní i vypadá jakkoli strašidelně, jde o veskrze očistný proces, který je přirozený a nezbytný. Bouře je v přeneseném slova smyslu také vaše aktuální téma. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem se dostala do stavu, který nešlo v klidu ustát, a já se podvolila neudržitelné energii, co uvnitř mě explodovala?
 • Jak prožívám konfliktní, vyhrocené situace – snažím se jim do poslední chvíle vyhnout, nebo je naopak vyhledávám?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Domov má být místem, kam se rádi vracíme za všech okolností. Ať se v životě přihodí cokoli, měli bychom mít jasno v tom, kam patříme, kde nalezneme zázemí a ty, kteří při nás bezpodmínečně stojí. Domov jako prostor, kde se cítíte dobře v každém okamžiku svého života, je i vaše aktuální téma. Zamyslete se v této souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Kde se cítím být opravdu doma?
 • Mám kolem sebe lidi, na které se mohu spolehnout kdykoli a za všech okolností (a dokážu být pro ně stejnou oporou)?

autorský článek

REKLAMA