REKLAMA

Co vlastně víme o Jacquemus beauty line?

REKLAMA

 

Po posledním rozruchu, který způsobil na skupinové fotce návrhářů spolupracujících se sportovním gigantem NIKE se sociálními sítěmi začaly šířit zprávy, že je limitovaná kolekce kultovních tenisek s jeho podpisem vlastně těsně před uvedením. Jenže oficiální stanovisko ještě nepřišlo.

A podobně je na tom i zhruba čtrnáct dní stará zpráva, podle níž má návrhář rozjet vlastní beauty line ve spolupráci se společností PUIG, která má ve svém portfoliu řady kosmetických výrobků Carolina Herrera, Christian Louboutin, Paco RABANNE nebo COMME DES GARÇONS parfums.

Zprávu přinesl respektovaný server WWD, který se málokdy mílí, ale i jeho redaktoři pracují se zákulisními informacemi, jejichž dosah a možnost publikace si ověřují prostřednictvím osobních vazeb. Takže i tato zpráva je výsledkem networkingem vysoursované informace, která ale nemusí úplně přiléhat reálné povaze věcí.

 

 

 

Co tak můžeme zatím vyčíst? Zaprvé, vůbec není zcela jisté, zda se bude jednat o celistvou beauty line. PUIG má kontě řadu úspěšných i méně úspěšných launchů parfémových edic různých povah a pro různé značky a návrháře. Může se tedy jednat o parfém, toaletku, nebo pouhý segment dekorativní kosmetiky. 

Za druhé, v minulosti ostře kritizovaná za svůj průmyslový přístup, vstoupila společnost PUIG do roku 2021 s odvážným udržitelným poselstvím, a proto veškeré spolupráce, které ji v tomto roce doprovázely pečlivě zvažovala a strategicky komunikovala, tato proto nebude výjimkou. Znamená to tedy, že nás od kýženého uvedení čehokoliv z beauty segmentu s podpisem Jacquemus může dělit ještě několik měsíců.

A za třetí, Simon se v průběhu sezón osvědčil jako tvůrce využívající tradiční know-how starého světa, který přesto působí jako disruptivní element. Přeci jen do svrchních pater pařížské módní smetánky stoupal skrze vlivné kontakty (jedním z nich byl i ten s Karlem Lagrefeldem) a zároveň přemýšlí individuálně a nenechává se strhnout kolektivní hysterií. To, co tedy ve spolupráci s PUIG Jacquemus chystá bude vše, jen ne konvenční.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA