Expertka radí: 3 věci, díky nimž získáte sebevědomí

Nejde v prvé řadě o to, abyste se na každou poradu pečlivě připravovala a abyste si před každým rande sepsala seznam témat, o nichž můžete mluvit. Klíčem k vašemu všestrannému úspěchu je sebevědomí a sebejistota. Pokud budete sama přesvědčena o vašich schopnostech, v krátkém čase přijdete na to, že je zkrátka máte. A funguje to! Expertka na budování sebevědomí Freddie Harrel prozrazuje tři triky, které vám snadno pomohou posílit ego, získat sebejistotu a potažmo větší životní pohodu.

1. Zůstaňte sama sebou

Existuje jen jediný člověk na celém světě, který je takový, jaká jste vy: Vy sama! A toho byste si měla být stále vědoma a měla byste si to pravidelně připomínat.  Pokud se budete snažit, abyste byla někým jiným, a budete usilovat, abyste se změnila třeba jen proto, že se chcete někomu zalíbit, ztrácíte sama sebe a přijdete o svou auru. Buďte hrdá na to, jaká jste, připomínejte si, v čem jste dobrá a nebraňte se tomu, abyste se sama uměla pochválit.

2. Obklopte se podobně smýšlejícími lidmi

Jedna z nejlepších možností jak získat sebevědomí a udržet si ho je obklopit se lidmi, kteří jsou podobní jako vy, mají podobné zájmy, schopnosti, vzdělání atd. Přátelé by vás měli posouvat v životě dále, měli by vás inspirovat, nikoli brzdit, znejisťovat nebo vyvádět z míry. 

3. Neodsouvejte sami sebe do pozadí

Starostlivost, empatie a sociální myšlení jsou samozřejmě pozitivní vlastnosti, nicméně nikdy byste neměla zapomínat na to, že ať už děláte cokoli, mělo by to přinášet štěstí hlavně vám. Obecně lze říci, že byste měla vždy přemýšlet o tom, jestli jste spokojená s tím, co právě děláte.