Hadí jed, kaviár i šnečí extrakt: Magické ingredience pro krásu

Hadí jed

Za běžných okolností je hadí jed pro náš organizmus toxický ve škále od alergické reakce až po fatální následky. Správně vybraný a nadávkovaný ale může mít i blahodárné účinky – respektive ty negativní mohou být využité v náš prospěch. Hadí jed a jeho paralytické účinky jsou využívány jako alternativa botoxu. Například jed zmije použitý v malém množství jako součást kosmetických přípravků umožňuje uvolnění svalů, čímž mizí vrásky a vyhazující a liftingový efekt je srovnatelný s botoxem.

Beauty produkty s neotřelými ingrediencemi:

Šnečí extrakt

Podobně zázračnou přísadou je také šnečí sliz. K odhalení jeho účinků došlo náhodou. Pracovníci šnečích farem zjistili, že mají velmi jemnou pokožku rukou a všechna drobná poranění se jim na nich hojila rychleji. Při zkoumání příčiny došlo k objevení faktu, že šnečí sliz obsahuje řadu kůži prospěšných látek. Začal se tedy přidávat do pleťových přípravků, kde umocňuje jejich regenerační a zjemňující účinky. Nutno také říct, že se šnečí sliz získává šetrným způsobem – šneci během přirozeného lezení přes speciální podložky za sebou nechávají slizovou cestičku. Extrakt je očištěn, zpracován a přidán do kosmetiky.

Jesetří jikry

Kaviár je vynikající pochoutkou i kosmetickou ingrediencí. Kaviár, neboli neoplodněné jikry, je zdrojem výživných látek pro jeseteří mláďata. Je to tedy něco jako rybí variace na lidské mateřské mléko nabité živinami a vitamíny. Kaviárový extrakt obsahuje minerály a proteiny, které jsou v kosmetice vysoce ceněny a využívány. Dále vitamínyA a D, které mají silný regenerační účinek a podporují obnovu buněk. Stejně jako by díky látkám z kaviáru byly vyživené rybí zárodky, jsou suplementované a regenerované pokožka i vlasy, k nimž se tyto látky prostřednictvím kaviárové kosmetiky dostávají.

Zdroj: Notino.cz, damibio.cz, brazilkeratin.cz, livecouiffure.com