REKLAMA

Jak vyhrát nerovný boj: hebké ruce vs. dezinfekce

REKLAMA

 

Možná jste si toho také všimli. Čím víc chodíte ven, tím hůř vaše ruce vypadají. To máme jednu dezinfekci po nákupu v supermarketu, druhou po návštěvě pošty, třetí po vyzvednutí kávy z vaší oblíbené kavárny, další po návratu z venku… A takhle bychom ještě chvíli mohli pokračovat.

Faktem je, že dezinfekce se zásadně podepisuje na kvalitě pokožky našich rukou. Obsažený alkohol a další složky narušují ochrannou bariéru kůže a ta je následně vysušená až rozpraskaná. Abychom pokožku rukou dostali zpátky pod kontrolu, doporučuje dermatoložka Viktorie Shmadiuk doplňkovou extra péči. Vhodné krémy by měly obsahovat močovinu, která dokáže obnovit přirozený hydratační faktor pokožky. Prostřednictvím udržování vody v povrchových vrstvách její vlastnosti pomáhají průniku dalších aktivních složek. Dále alantoin, jenž odstraňuje poškozené povrchové buňky a podporuje buněčnou regeneraci.

„Skvělé jsou i rostlinné oleje jako jojobový olej, karité olej, bambucké máslo… Dokážou proniknout přes ochrannou kožní bariéru, udržují vodu v hlubších vrstvách a obnovují lipidovou bariéru pohožky,“ vysvětluje Shmadiuk. Zapomenout nesmíme ani na antioxidanty jako například tokoferol (derivát vitaminu E), flavonoidy, koenzym Q, vitamín C a další, které chrání pokožku před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí –vodou, mýdlem, dezinfekcí i častým nošením hygienických rukavic. „A z dlouhodobého hlediska zvyšují odolnost pokožky vůči stresovým faktorům,“ doplňuje dermatoložka.

Doktor Mariano Spiezia, odborník v oblasti léčebné fytoterapie a zakladatel značky Inlight, radí ruce ošetřit balzámy s hojivými bylinkami a oleji, které rychle regenerují a vyživují poškozenou pokožku, napomáhají srovnání pH pokožky, vyhojení drobných poranění a obnovení ochranné vrstvy, kterou zvýšená hygiena narušuje.

 

ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Roční předplatné ELLE tentokrát s luxusními produkty z řady The Ritual of Karma. Nechcete přijít o žádné nové číslo vašeho oblíbeného magazínu? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA