Zvenčí, nebo zevnitř? Jaká péče je klíčem k udržení mládí?

Vnější pěstící ošetření představuje povrchní péči, jež je určitě nutná. Zároveň byste ale měla myslet i na své vnitřní prostředí, jde prakticky i o zdraví, protože ideální stav našeho těla se logicky odráží i na půvabu. Jakmile je tělo v nerovnováze, plné toxinů, ze stresu vám budou rašit pupínky, neubrzdíte negativní projevy těchto vlivů, i kdybyste pleť ošetřovala sebelepším krémem. Jak tedy začít s kvalitní péčí?

Cílené pěstění krásy

Basic moment je zjištění, jaký máte typ pleti. Ten se během života mění. I když máte smíšenou pokožku, něco jiného je, když se o ni staráte v 17 letech, a když přijde čtyřicítka. Zatímco jako teenager pokožku zmatňujete, protože jinak vám vyraší pupínky, v pozdějším věku nějakou tu stopu mastnoty oceníte, jelikož se vám pak nevyrýsují vrásky. Až si stanovíte, jakou pokožku tedy máte, vyberte si péči. Přiměřenou. Poslední roky jsme si oblíbily systém korejské péče, který obsahuje až 10 kroků. Odlíčení, tonizace, péče sérem, krémem, esencí, smývací maska, sheet maska… V našich zeměpisných šířkách taková porce výživy není nutná, může spíš i uškodit. Korejky žijí v daleko více znečištěném prostředí, naše pokožka takový nápor kosmetiky nepotřebuje. Stačí většinou kvalitní odlíčení, tonizace, občas použijte jednu z masek, pleť ošetřete sérem a krémem.

Spánek jako pleťová žehlička aneb jak se vyspat do krásy

elle.cz

Co najít pod víčkem?

Tak jako studujete složení potravin, kterými živíte tělo, měla byste se podívat i na složení kosmetiky. Velmi trendy je přírodní bio kosmetika, veganská péče. Ovšem pozor, i když jde o produkty naboostované zdravím, i tak mohou některým způsobit potíže. Stačí mít alergie na přírodní složky a vyrážka, opuchnutí, zčervenání jsou na světě. Skvělé jsou skincare produkty, které jsou vyvíjeny v laboratořích. Jejich složení může být chemického původu, účinky jednotlivých složek jsou však testovány v laboratořích. Oporu mládí zde představují například retinol, kyselina hyaluronová, kyselina hyaluronová, různé peptidy a další složky, které byste si měla vybírat na míru vaší pleti. Pěstící péče vytváří film na pokožce, má spíš udržovací schopnosti. Představuje trošku „korektor“. Pokud si hlídáte vnitřní prostředí těla, ale přece jen nějaký pupínek nebo vráska mají tendenci vyrašit na povrch, nastoupí krém, sérum, které zahlásí „tady pro tebe není místo“.

Tabletky a koktejly pro váš půvab

Vyměňte jeden shot kávy a raději své pleti dopřejte panáka kolagenu. Ideální je rybí kolagen, 100% čistý a hydrolyzovaný. Velmi často jsou nápoje v prášku či již připravené ampule s kolagenem obohacené kyselinou hyaluronovou, která na sebe umí vázat velké množství vody, čímž přispívá k dlouhodobé hydrataci pokožky i kloubů. A právě to má s kolagenem společné, obě složky jsou základní stavební jednotkou těchto částí těla. Protože nám postupem věku ubývají, musíme je doplňovat, pokud chceme být krásné a fit. Často proto najdete tyto složky i v multisložení tablet s obsahem zinku, biotinu, které svědčí pokožce, nehtům a vlasům. Nepodceňujte v péči o pleť i zdánlivě obyčejný vitamin C. Kyselina L-Askorbová, nejdůležitější derivát vitaminu C, se umí jednak rychle vstřebat do pleti, takže jí okamžitě vytvoří ochranný štít proti působení volných radikálů, toxinů i slunečního záření. Má i skvělé regenerační účinky, rovněž tak zpomaluje stárnutí.

Estetická turistika: Proč Češky vyrážejí za plastikami do ciziny?

elle.cz

Jak si sestavit péči best of?

Ať už si budete vytvářet balíček pro povrchové pěstění, nebo budete hledat něco pro posílení vnitřního prostředí, vyhněte se překombinování. Některé látky se totiž mohou neutralizovat, snižovat účinek té druhé a šlo by tak o vyhozené peníze. Ideální je domluvit se s kosmetičkou, jaká sestava přípravků pro vás bude must have. Pokud vám chybí nějaké vitaminy, poraďte se například v lékárně, u dermatologa, jak si sestavit seznam pilulek, které skvěle doplní vaši pěstící řadu. Je ideální, když kosmetiku podpoříte i různými doplňky stravy. Spousta žen i mužů je nepovažuje za nutné, myslí si, že klasická kosmetika stačí. Tabletky a různá výživa ovšem maximalizují účinky povrchové péče, vytváří uvnitř těla prvky potřebné k regeneraci, a především dostanou tělo do rovnováhy. „Vnější údržba těla“ je pak spíš třešinkou na dortu, která pro vás bude hračkou.

Zdroje: Elle.com, marieclaire.com