Turistika za krásou: Proč Češky vyrážejí na plastiky do ciziny?

Česká republika, především pak Praha, je adorována turisty z celého světa. Číňané sem jezdí na nákupy luxusního zboží, Korejci zde pořádají svatby, Britové se loučí se svobodou, Italové jezdí na školní výlety, Skandinávci zase na bujaré alkoholové večírky… a ženy napříč všemi národnostmi tráví své dovolené na českých klinikách plastické chirurgie. Důvodem jsou špičková lékařská péče a zázemí, kterých se jim v našich soukromých zdravotnických zařízeních dostává. Dalšími plusy jsou personál, se kterým není problém se domluvit v cizím jazyce a kvalitní používané materiály.

Česká republika se ve srovnání úrovně plastické chirurgie v 35 evropských státech ocitla na 13. místě a předstihla i mnohé západní země, v nichž jsou ceny za totožné zákroky dvakrát až třikrát vyšší. Ženy (ale i pánové), které se svěří do rukou českých chirurgů tak mohou mít jistotu, že za třetinu nákladů se jim dostane stejně kvalitní péče jako u nich doma a nemusejí se obávat žádné „garážové řezničiny“.

Generace plastic people

elle.cz

Obliba estetických zákroků a rostoucí zájem u českých i zahraničních klientek ale tlačí ceny plastických operací prováděných v Česku nahoru a čekací termíny, zvláště u chirurgů známých jmen, se prodlužují na měsíce. Češky proto hledají alternativy, kde by toho za své peníze dostaly více a – jak už to bývá, když se žena pro něco rozhodne – bylo to hned. A objevily nové žhavé destinace estetické medicíny – Ukrajinu, Turecko a Dubaj.
 

Dubaj

Dubaj se stala korunovaným centrem přepychu. Za vysokými výdělky nebo luxusními zážitky sem míří vyšší střední vrstva i ti největší boháči z celého světa. A to znamená jediné – velkou koncentraci bohatých, úspěšných a po dokonalosti toužících žen. Kde bývá poptávka, je i nabídka. Rychlý rozvoj, kterým je Dubaj ve všech směrech proslulá, nastal i na poli estetické chirurgie.

Podle zprávy Dubajského zdravotnického úřadu (DHA) má emirát nejvyšší počet plastických chirurgů na obyvatele v regionu – asi 50 specialistů na milion lidí. Zakládají se nové kliniky a stěhují se sem lékaři, kteří předtím působili především v Evropě a v Americe. Vědí, že tady budou mít o klientelu postaráno a že jejich renomé se bude mezi bývalými i budoucími klientkami rychle šířit.

Šetrné k pleti i planetě: Facial bars, pleťová mýdla nové generace

elle.cz

Turecko

Turecko je na poli estetické chirurgie nový hit. Plastická chirurgie tady zažívá ohromný boom, především díky tomu, že úroveň servisu na soukromých klinikách je vynikající a ceny levnější než v Evropě a to dokonce i v České republice. Do Turecka z Čech překvapivě míří zatím více mužských pacientů než pacientek, je totiž proslulé transplantacemi vlasů. Byznys na tomto poli vzkvétá natolik, že už existují weby nebo Insta účty tureckých klinik v češtině, kde si lze domluvit konzultaci i následný zákrok a po celou dobu pobytu se o vás dokonce postará český delegát.

Ani ženy ale nepřijdou v Turecku zkrátka. Často sem míří na „multiple surgeries“, tedy úpravy více partií najednou. Jejich cena v Česku překračuje sto tisíc korun, ale v Turecku je lze včetně letenky, ubytování na luxusním pokoji, balíčku potřeb na operaci a se soukromými letištními transfery pořídit stále levněji. Nutné je zvážit jediné – jestli po komplikovanějších zákrocích zvládnete dlouhou cestu domů a jak si poradíte v případě vyvstalých pooperačních komplikací.
 

Dražší neznamená kvalitnější: Najděte kosmetiku, která vám sedne

elle.cz

Ukrajina

Všimli jste si, kolik je mezi estetickými lékaři v Čechách ukrajinských a ruských specialistů? Setkáte se s nimi při vykonávání drobnějších estetických zákroků, při léčbě křivých zubů i v komplikované plastické chirurgii. Možná je to tím, že Ukrajinky a Rusky jsou považovány za nejkrásnější ženy světa a koncentrace těch, jejichž obličeje lze považovat za přirozeně se nejvíce blížící ideálu, je tady oproti zbytku světa opravdu enormní. Ty, které nemají dokonalé proporce od Boha, si pro ně zajdou k plastickému chirurgovi. Ženy těchto národností k vylepšování svých zevnějšků opravdu hodně inklinují. A právě proto zde najdeme také velké množství nadaných estetických chirurgů.

Ještě před vypuknutím války na Ukrajině za vyhlášenými lékaři mířily především do Kyjeva také desítky Češek a Slovenek. I ceny zákroků se tady pohybují v nižších cenových hladinách než v Čechách. Situace v současné době cestovat na Ukrajinu za krásou neumožňuje, ale je možné, že se s místními estetickými kouzelníky potkáte v Česku… nebo v Dubaji.

 

Zdroj: Esthe-plastika.cz, Asterhospital.com, Whatclinic.com