Laminace obočí, zkusit, nebo vynechat?

 

Co je laminace obočí?  

Laminace je metoda zvýraznění obočí, přičemž v procesu je na něj nanášena sada přípravků, které jinak kroutící se chloupky narovnává a tvaruje, ale zároveň zafixuje, vyplní a vyživí. Výsledkem je plné, husté a výrazné obočí. Součástí procedury je také barvení pro ještě lepší výsledek.  

Co vás při laminaci čeká?  

Laminace je profesionální služba a většinou zahrnuje konzultaci před ošetřením s vyškoleným profesionálem. Vždy byste měla mít šanci si alespoň určit styl, jakým chcete, aby bylo vaše obočí upraveno. Chloupky jsou poté zajištěny na místě pomocí produktu pro fixaci; tento výrobek má klíčové přísady pro narovnání zakřivených chloupků (každý salón používá jinou recepturu, ale o tom v dalším odstavci) a zároveň zajišťuje symetrii. Poté je obočí fixováno do své nové polohy. Nakonec se vyčistí a odstraní od zbytků produktu. 

Jak dlouho to trvá a bolí to? 

Zákrok zpravidla trvá od čtyřiceti do pětačtyřiceti minut a je bezbolestný. Vyčesávání zbytku produktu, nebo jeho aplikace vás sice může místy za chloupky nepříjemně tahat, ale není to srovnatelné s žádnou závažnou bolestí, kterou při jiných kosmetických zákrocích podstupujete.    

Co ve sklenici, to na tváři. Jak se pití alkoholu podepíše na kráse?

elle.cz

Co je při laminaci na obočí nanášeno?  

První krok laminace se opírá buď o aplikaci kyseliny thioglykolované, nebo thioglykolátu amonného. Tioglykolát amonný je také látkou, která umožňuje trvalé narovnat vlasy. Jaký efekt ale má na růst chloupků a vlasů? Ve skutečnosti je může oslabit, až jsou náchylné k lámání, nebo dokonce způsobit jejich ztrátu v průběhu času. Podle Consumer's Dictionary of Cosmetic Ingredients (CDCI) se kyselina thioglykolová chová stejným způsobem. Proto pokud se pro laminaci rozhodnete, ujistěte se, že jste svoje obočí v posledních dvou letech drasticky nikterak netrápila. To byste o něj jinak další zákrokem mohla přijít kompletně. 

Chloupky se také dále fixují lepidlem používaným v odlupovacích maskách na obličej, tedy směsí bromičnanu sodného (známého tím, že způsobuje zarudnutí kůže a očí) a fosforečnanu sodného (zahušťovadla běžněji používaného v laku na nehty, podle CDCI). Tyto látky jsme bohužel zvyklí na pleť i nehty nanášet běžně a výsledky výzkumu ještě negativní účinky neprozrazují.   

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Jak často je tedy bezpečné laminovat?  

Vzhledem k tomu, že efekt laminace může trvat až deset týdnů, tedy zhruba dva a půl měsíce, neměli byste laminaci podstupovat vícekrát než dvakrát do roka. Stačí si to vyměřit, během letních měsíců si přeci vaše obočí může odpočinout a podzimní a na jarní sezónu reprezentativních událostí vám stačí dvakrát aplikovat...

Podtrženo sečteno! 

Laminace obočí není nic zdravého, jedná se však o nejrychlejší, nejúčinnější a nejméně bolestivou alternativu k daleko drastičtějším úpravám. Pokud ji potřebujete, určitě ji zkuste, ale rozhodně si z toho nevytvářejte návyk.  

Proč používat kosmetická másla?

elle.cz