5 trendů v líčení na léto: Méně make-upu, větší efekt

 

Tvářenka z 80. let

Tvářenka se na scénu vrátila už před několika sezónami, patrně jako reakce na širokou oblibu bronzeru, který dlouho zabíral její místo. Letos v létě jde tento comeback ruku v ruce s návratem osmdesátek, a tak se tentokrát nenosí žádná broskvová, korálová, malinová nebo bronzová, ale sladce růžová tvářenka. Aplikujte ji na takzvaná jablíčka, tedy na tvářičky, které vzniknou, když se široce usmějete, a rozetřete přes lícní kosti směrem k uším. Jak můžete vidět u Nars, vizážisti se nebojí ani přetřít tvářenkou nos a rovnou ji použít i místo stínů. Dodá vám to zdravý a mladistvý vzhled. Nic víc v létě nepotřebujete.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Barvy místo řasenky

Voděodolné řasence sice můžete důvěřovat, ale zase nejde tak úplně snadno odlíčit. Co to raději zkusit s pestrobarevnými stíny? V létě a obzvlášť na dovolené navíc máme mnohem větší odvahu experimentovat, takže si připravte všechny ty odstíny z paletek, které jste dosud nepoužila a zkuste jednu po druhé nebo je kombinujte. Na léto jako stvořené jsou světlé modré stíny anebo jen linky. Ty zvládnete za vteřinu. Navíc takto barevné líčení vypadá efektně i bez řasenky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Problémy s pletí? Možná špatně kombinujete kosmetické přípravky

elle.cz

Zlatá hodinka

Kdo nesnese barvy, může zkusit zlaté stíny v tužce, nebo s krémovou nebo gelovou texturou, která vydrží déle. Velmi efektně vypadá růžovozlatý odstín. Pokud ho nemáte po ruce, růžový stín naneste jako podklad a na něj klasický zlatý. Nanášejte klidně jen prstem, stejně jako vizážistka Pat McGrath. Večer můžete přidat jemnou černou linku a řasenku a máte zároveň dokonalé večerní líčení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Letní verze rudých rtů

Klasické červené rtěnky působí v létě poněkud agresivně a ještě přísněji než obvykle. Neznamená to však, že byste se měli výrazných rtěnek vzdát. Naopak. Pořád platí, že rtěnka je první pomoc, která ve vteřině rozsvítí celý obličej a dodá upravený vzhled. Jen tedy tradiční rudou vyměňte za šťavnatější tmavě růžovou, fuchsiovou, bordó, ale k opálené pleti vypadá perfektně i červená s korálovými tóny. Skvělé na léto jsou i všechny lesky. Noste je samostatně, nebo ještě přes rtěnku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

No filter

Ať už se líčíte jakkoli, stejně je vždycky nejdůležitější krásná pleť. Zdraví jí zajistí správná péče a strava, a make-up pak pomůže s detaily. Abychom si ani v létě nemuseli pomáhat filtry, naučte se jednoduchý postup s minimem produktů. „Vynechejte rozjasňovač. Už se ustupuje od vykonturovaných insta lícních kostí a doslova zářících částí obličeje. Místo toho raději sáhněte po lehce krycím make-upu, skrz něj bude stále vidět vaše pleť, jen bude vypadat jako čerstvě hydratovaná,“ říká Terry Barber, kreativní ředitel řady Artistry značky MAC. Co je potřeba můžete ještě zakrýt korektorem, a jen konečky prstů vklepat trošku denního krému tam, kam byste jinak nanesli rozjasňovač.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

KRÁSA NA OBRAZOVKÁCH: Proč se nám oblíbené postavy stále nepodobají?

elle.cz