Dokonalé rty, tváře i oči s jedním produktem? Multilíčidlo to zvládne

V čem spočívá kouzlo multilíčidel? Rychlost, udržitelnost a úspora peněz

Multilíčidlo má krémovou, tekutou a někdy také pudrovou konzistenci. Nejčastěji ho najdete ve formě tyčinky nebo v kalíšku. Díky tomu, že spojuje rtěnku, lesk na rty, tvářenku a oční stíny do jednoho produktu, ušetří vám místo v kabelce a je ideálním parťákem na cestování. Určitě vás upoutá i jeho jednoduchá a rychlá aplikace, ke které vám postačí pouze bříška prstů. Těmi produkt lehce nanesete na požadovanou část obličeje a máte za okamžik hotovo. A pokud vám není cizí udržitelný a ekologický přístup k životu, s tímto jedním kosmetickým přípravkem vyprodukujete třikrát méně odpadu. Z ekonomického hlediska pak ušetříte, protože místo tří produktů zaplatíte pouze za jeden!

TOP 11 nejlepších multilíčidel, které vám dodají jiskru a zároveň s nimi ušetříte čas i peníze:

Jak multilíčidlo správně používat?

Na začátek je dobré zvolit odstín, který vám nejlépe vyhovuje. Mějte na paměti, že ho budete aplikovat na oči, tváře i rty, takže by vám měl opravdu maximálně sedět.

Dáváte přednost jemnému a přirozenému líčení? Vyberte si multilíčidlo v tělových či nude odstínech. Máte chuť experimentovat a být extravagantní? Pak se nebojte multilíčidel ve fialových, rudých nebo fuchsiových barvách. Nespornou výhodou je, že u tohoto produktu můžete díky vrstvení snadno korigovat jeho intenzitu. 

Před nanášením multilíčidla dbejte na hygienu, pečlivě si umyjte ruce a případně použijte dezinfekci nebo čisticí ubrousek.

5 trendů v líčení na léto: Méně make-upu, větší efekt

elle.cz

Při aplikaci na rty se, zejména u světlých a jemných odstínů, nebojte přetáhnout jejich okraje. Vytvoříte tak sexy šťavnatý vzhled a rty budou vypadat opticky větší.

V případě tváří a očních víček se snažte produkt co nejvíce rozmazat do ztracena. Vyhnete se tak vzniku nevzhledných ostrých přechodů. Produkt nanášejte na hranu nepohyblivého horního víčka a vystínujte směrem k obočí až do ztracena. Výsledkem bude trendy monochromatický look, který dodá vaší tváří ten správný glow efekt.