ELLE Wedding: Nejlepší nude rtěnky pro váš svatební den

Jistě, volba odstínu je na každé z nás. Nemusíme se totiž držet ve vodách jemných nude odstínů – kdo kdy řekl, že vaše rtěnka nemůže být rudá nebo fuchsiově růžová! Vy jste nevěsta a vám patří tento den. Pravidla si diktujete vy.

Nude rtěnka pro každé „ano“

Nude odstíny jsou však nejpopulárnější zejména proto, že se nevěsty snaží dosáhnout přirozeného svatebního make-upu. S výběrem dokonalé svatební rtěnky vám samozřejmě může pomoci vaše svatební make-up artistka, ale je dobré si udělat malý průzkum i sama. S nude rtěnkami to totiž není tak jednoduché – jsou odstíny, které vaši přirozenou krásu podtrhnou, ale i ty, které vám uberou zdravý tón ve tváři. Každému zkrátka padne něco jiného a významně záleží na tónu i podtónu vaší pleti. Teplý podtón snese docela jinou škálu odstínů, než podtón studený. A nude rtěnky přitom mohou nabývat nepřeberného množství hnědých, broskvových a růžových odstínů! Chcete-li najít svou dokonalou nude rtěnku, musíte zjistit, zda máte světlý, střední nebo tmavý tón pleti a určit podtóny vaší pleti, který by měly být buď teplý, studený nebo neutrální.

Jakou vůni vybrat na svatbu? Nabízí se pouštní květy i růže z vesmíru

elle.cz

Jak při výběru nude svatební rtěnky postupovat?

Chcete-li zjistit, které máte, je nejjednodušší zkontrolovat žíly na vnitřním zápěstí. Pokud jsou modrofialové, váš podtón je chladný. Pokud jsou zelené, je podtón vaší pleti teplý. A pokud máte mix obojího, je váš tón neutrální. Všeobecně platí, že u nude rtěnky lépe fungují teplé podtóny s odpovídajícími teplými podtóny a chladivé s chladnými. Broskvové odstíny jsou vždy teplé, hnědé vždy studené a růžové bývají také studené. Pro neutrální typy pleti je výběr rtěnky trochu složitější, protože k tónům vaší pleti bude vyhovovat mnohem více odstínů! Ještě dlouho před svatebním dnem je důležité vybraný odstín otestovat, a to minimálně 5 krát. Noste jej, sbírejte komentáře okolí, ale především – uvažujte nad tím, jak se s touto rtěnkou na rtech cítíte vy sama. Vyberte si rtěnku a před svým velkým dnem ji zkrátka podrobte velkému testu. Jaký je pocit z rtěnky, když ji poprvé nanesu? Jak rtěnka vypadá po hodině nošení? Jaký mám pocit, když jím a piju? A samozřejmě, jaké to je, když ho políbím? Dále se sama sebe ptejte na samotný odstín. Je to barva, kterou bych obvykle nosila? Doplňuje tato barva odstín mé pleti? Rozjasňuje mi oči? Stále vypadám a cítím se jako své nejlepší já? Pokud jste někdo, kdo nosí pouze jednu rtěnku a zvolíte ji i pro svůj svatební den, je to skvělé, ale musíte se ujistit, že zbytek vašeho make-upu doplňuje tento odstín. A v případě experimentování si skutečně dopřejte čas na to, abyste nový odstín dostatečně vyzkoušela a zjistila, zda je to skutečně ten pravý!

Nejlepší nude rtěnky pro váš svatební den

Zdroj: Hitched, The Knot, Sculpted by Aimee, Byrdie, Allure