Oddejte se s ELLE. Jak na svatební líčení?

 

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, zvažte jeden prostý, leč nadevše pravdivý fakt – svatební líčení by mělo být především nadčasové. Vyberte si zkrátka look, který podtrhne vše, co vás dělá krásnou. Jde-li o svatební líčení, není ten správný čas zkoušet nové experimenty, vyzvat avantgardu na souboj s klasikou či jakkoliv vybočovat ze své komfortní zóny. Cítit se jednoduše dobře je nejdůležitější. Pravděpodobně ve svůj velký den budete řešit jiné nepříjemnosti, které chtě nechtě vyvstanou, než je nepřirozený make-up, který vám tehdy přišel báječný, protože jste ho zrovna viděla na vaší oblíbené modelce.

 

Vaše svatební líčení bude navždy žít na fotografiích a ve vašich vzpomínkách, a tak je důležité mít to na paměti při výběru make-upu.

 

Zvolte si look, který nejen doplňuje vaše šaty a doplňky, ale je nositelný a není přehnaně výrazný. Co je cool tuto sezónu nemusí nutně být trendy za deset let. Vzpomeňme si na svatební fotografie našich rodičů, kteří se brali v osmdesátých letech, kdy bylo trendy přehnaně výrazné líčení, trvalá i účes příznačně nazývaný deka. Jistě, až se do našich svatebních fotek zaryje zub času, teprve pak se ukáže, jak náš tehdejší model bude hodnotit estetika dneška. Ale ať už pořádáte večírek života nebo slavíte s partnerem v úzkém rodinném kruhu, je důležité vybrat si make-up, ve kterém se budete cítit dobře a bude vás bavit i léta poté.

Máte-li vybrané šaty i další jiné maličkosti, přichází čas na make-up. Možná stojíte před důležitým rozhodnutím, zda budete potřebovat pomoc vizážisty, či svůj look k dokonalosti dovedete sama. Obojí má své pro a proti – zatímco svěřit se do rukou make-up artisty může být pohodlné a jednoduché, znamená to další nemalou položku na vašem svatebním účtu. Rozhodnete-li se sama nalíčit, můžete počítat s tím, že ušetříte. Znamená to však, že budete mít ve svatební den o starost navíc a výsledný efekt nemusí být tak ohromující, jako si možná představujete...

 

Inspirujte se líčením z módních mol:

 

 

V rukou make-up artisty...

Rozhodnete-li se svěřit se do rukou nejpovolanějších, dbejte na pár pravidel, díky kterým předejdete nedorozumění či vaší nespokojenosti.

  • Dejte na doporučení. Byly vaše přítelkyně spokojené s jejich vizážistou? Sledujete s nadšením vaši oblíbenou make-up artistku na Instagramu a s napětím čekáte na každý její další look? Zkuste to tedy s nimi. Nepodceňujte kvalitní rešerši.
  • Předem si stanovte cenu. Mluvte s vizážistou o všem podstatném. Kde se bude svatba konat a zda dojezd na místo znamená další náklady navíc. Zda je v ceně zkouška make-upu či nikoliv.
  • Sjednejte si zkoušku líčení, ne vždy je totiž samozřejmostí. Někteří vizážisté ji poskytují v cenovém balíčku, jiní nikoliv. Připravte si třeba i moodboard oblíbených looků pro inspiraci. Ruku na srdce, ne každá umíme dokonale popsat, co vlastně chceme. A vizážista nás nemusí na první pohled odhadnout. Co může připadat zajímavé jí, nemusí být přirozené pro vás. Dopřejte si dostatek času po dokončení make-upu na jeho otestování v průběhu dne – možná se vám bude zdát, že jste nalíčená až příliš, ale počkejte třeba hodinku, pak look znovu ohodnoťte a dejte vizážistovi vědět své připomínky.

 

Mohlo by se vám líbit

Tipy na svatební doplňky

Hledáte-li svatební inspiraci, která nenudí, jste tu správně. Jsme tu proto, abychom vnesli ne-tradiční inspiraci do něčeho tak tradičního, jako je svatba. A tentokrát se zaměříme na drobné maličkosti, které dovedou váš svatební look k dokonalosti. Vždyť jak se říká, dokonalost tkví v detailech. A jedná-li se o ty svatební, platí to dvojnásob.
elle.cz

 

Do It Yourself, drahá nevěsto!

Pokud chcete líčení uchopit do vlastních rukou, není nic jednoduššího, než si takové "předpremiéry" testovat sama. Můžete vyzkoušet i beauty produkty, jejichž zapojení do denní rutiny jste dříve odkládala. Máme na mysli zejména highlightery, jemné tvářenky či lesklé oční stíny. Dopřejte si dostatek času na to abyste zjistila, co jste vy sama, a co už je jen touha po vyzkoušení nejnovějšího trendu.

  • Berte v potaz i počasí, lokaci či výběr barev. Zvažte ale také svůj styl a make-up look, kterého ráda pravidelně dosahujete. Ve svůj velký den byste se měla stále cítit sama sebou. Ovšem to neznamená, že si nemůžete dovolit výraznější a zejména propracovanější líčení.
  • Příliš se neodchylujte od své obvyklé make-up rutiny. Nemusíte si na svatbu kupovat nový make-up, použijte zkrátka to, co již vlastníte, nebo se s novým make-upem několikrát před svatebním dnem seznamte, což může být ten nejlepší způsob, jak se cítit sebevědomě a spokojeně se svým lookem. Pokud nedáte dopustit na svůj aktuální make-up, který již používáte, proč neinvestovat do jiného produktu?
  • Držte se dál od černých stínů a všeho, co může na fotkách vypadat příliš těžce. Zaměřte se raději na rozjasnění a otevření očí, vytvarování obličeje pomocí highlighteru a vsaďte na růžové nebo nahé rty.
  • Trénujte! O svatebním dni se toho děje tolik, že je snadné ztratit pojem o čase a nechat se rozptýlit. Udělejte si zkoušku dva měsíce před svatbou a pořiďte si spoustu fotografií v rozdílném světle, abyste si je mohla později prohlédnout a rozhodnout se, zda chcete něco udělat jinak. Nejlepší způsob, jak se vyhnout stresu, je dopřát si čas.
  • V den D si na samotné líčení vyhraďte hodinu až hodinu a půl. A to předtím, než se obléknete do bílých šatů. Ve své taštičce poté mějte po ruce korektor a hydratační rtěnku, pro případ nouze a obzvláště dlouhého novomanželského polibku!

 

Jaké produkty pro vytvoření svatebního looku použít?

 

Zdroj: ELLE.com, W Magazine

Mohlo by se vám líbit

10 tipů na svatební šaty

Nudí vás záplavy šlehačkových oblak a moře stejnosti, kterým se jako možná budoucí nevěsta musíte brodit? Pak pro vás máme rovnou deset tipů na alternativní svatební šaty, ve kterých se budete chtít nechat oddat. Slibujeme. A pokud už jste si dávno řekli ano, nevadí. Pojďte se alespoň na chvíli zasnít. Vždyť od toho svatby také jsou.
elle.cz