Voda, déšť, pot, slzy? Voděodolný make-up zvládne všechno

Krytí, které vydrží všechno

Voděodolné make-upy obsahují kromě tradičních pigmentů speciální adhezivní složky. Ty vytváří vodotěsný film, díky kterému produkt lépe přilne k pokožce a odpudí veškeré tekutiny. Takový make-up se vám bude hodit nejen na letní dovolenou u moře nebo při návštěvě koupaliště, ale využijete ho k dalším příležitosti jako je svatba, ples nebo třeba výlet do hor.

Voděodolné make-upy, na které se můžete spolehnout:

Kromě voděodolných make-upů s označením „waterproof“ najdete na trhu i takové, kterým se říká dlouhotrvající neboli „longwear“. Ty jsou zpravidla také odolné vůči potu, slzám a otření. Takže pokud víte, že vás čeká jen ležení na pláži nebo u bazénu, bude vám stačit i kvalitní dlouhotrvající make-up, který pravděpodobně snese i nějaké to drobné pocákání. Ale na potápění už rozhodně nestačí. Jestli hodláte dovádět ve vlnách, hledejte skutečně voděodolný, tedy waterproof, make-up.

K odličování volte přípravky na bázi oleje

O co lépe voděodolné make-upy drží, o to hůře jdou odlíčit. Proto počítejte s tím, že možná budete muset investovat do speciálního odličovacího přípravku. Pro spolehlivé odstranění vodotěsné bariéry budete potřebovat čistič na olejové bázi. A je jen na vás, zda zvolíte odličovací olej nebo dvoufázový odličovač, který kombinuje vodní a olejovou složku. Při odstraňování voděodolného make-upu si dejte na čas. Vyhněte se tření a tahání pleti, které jí nedělá dobře a může vést k podráždění i vzniku vrásek.

Jak správně vybrat make-up

elle.cz

Ucpává voděodolný make-up póry?

V dnešní době jsou ingredience do voděodolných make-upů vybírány tak, aby byly funkční, ale zároveň lehké a prodyšné. Nicméně, určité riziko ucpání pórů tu přece jenom je, zejména u pleti se sklonem k akné. Jak se této situaci vyvarovat? Kromě pečlivého odlíčení nezapomínejte na pravidelnou každodenní skincare v souladu s vaším typem pleti, udržujte své štětce čisté a před nanesením make-upu použijte primer. Ten vytvoří mezi pletí a make-upem bariéru a ochrání póry před zanesením. A navíc umožní make-upu ještě lépe přilnout.