Oddejte se s ELLE. Jakými svatebními doplňky se ozdobit?

 

Vaše svatební odění může nést mnohá poselství – brož, kterou připnete na šaty může být vaším osobním talismanem, či perlové náušnice odkazem na ty, které nosívala třeba vaše babička. Jaký detail se skrytým významem si vyberete vy?

 

Pantoflíčky nejen pro spáče

Pro unavené nožky nevěsty po protančené noci, ale klidně i pro moment, kdy si řeknete své "ano", jsou tu saténové pantoflíčky s peřím od značky Sleeper. Kousky od tohoto brandu potěší nejen spáče, kteří od svého pyžama očekávají víc než jen oděv do peřin. V těchto pyžamkách a košilkách budete chtít strávit déle než jen svatební noc. A mimochodem, kdo vlastně říká, že pyžamo patří jen do postele?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

Obloha posetá perlami

Šperkařka Sophie Bille Brahe svou eponymní značku založila v roce 2011 v Kodani, kde sídlí doposud. Od té doby se však rozrostla a dánská metropole jí začala být malá – její šperky naleznete již ve šperkařstvích po celém světě. Ve svých kolekcích neskrývá fascinaci vesmírem a noční oblohou, předávanou z generace na generaci rodiny Brahe, počínaje jejím dávným předkem, radikálním astronomem Tycho Brahem. Lekci astronomie můžete absolvovat i skrze její šperky – jsou kouskem luxusu v něžném a sofistikovaném podání, který promlouvá prostřednictvím perel, diamantů, zlata a stříbra. Chcete-li něco tak klasického, jako jsou perly, ovšem v moderním pojetí, pak se ve svůj slavný den svěřte do rukou Sophie Bille Brahe.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

Brož jako talisman

Ozdobte se broží – třeba tou autorskou z dílny české designérky Elišky Monsportové. Všechny segmenty této jedinečné brože vycházejí z původní sádrové formy na umělecky přetvořené lidské srdce, které původně vzniklo pro český beauty butik Beloved. Právě ve spolupráci s ním vznikla jedinečná kolekce broží a náušnic. Každý, kdo tak kousek z kolekce nosí, pomyslně nese i kousek pozitivní energie a smyslnost která jej doprovází. Kterou brož u svého srdce ponesete vy?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

Na všechny nezbytnosti

Staňte se středem pozornosti nejen díky tomu, že budete „ta v bílém." Nezbytnou součástí oděvu nevěsty je i drobná kabelka – a chcete-li něco opravdu výrazného, je čas porozhlédnout se po kabelce Paco Rabanne. Španělský couture návrhář je známý pro své oděvy připomínající šperky, které vytvářel pro módní giganty jako Balenciaga, Dior, Pierre Cardin, Courrèges nebo Givenchy. Za léta svého působení definoval docela nový pohled na oděv a šperk a zůstává inspirací dodnes. Troufnete si na jeho kabelku připomínající disko kouli?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

Její královská výsost s tiárou ve vlasech

Pařížský klenotnický dům Chaumet je známý především pro vytváření výjimečných tiár, kousků hodných členů královských rodin. Chaumet patří k nejstarším evropským existujícím klenotnictvím – ve francouzském hlavním městě své šperky produkuje již od roku 1780 a definoval styl a eleganci každé doby, kterou se jeho existence ubírala. Proč se neinspirovat těmi nejtradičnějšími a nejluxusnějšími tiárami a ve svůj velký den na hlavu nenasadit také takovou?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

Více než tradiční závoj

Když Christopher Kane uvedl na trh svou svatební kolekci, srdce nejedné budoucí nevěsty zaplesalo. Jeho krajka v kombinaci s peřím či zdobené dekolty jistě zaplnily svatební moodboardy nejedné z nich. V rámci té představil i look se závojem lemovaným peřím. Je vůbec možné, něco tak tradičního jako závoj pojmout ještě jinak? On ukázal, že ano. Inspirujete se jím i vy?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

Opravdové střevíčky

Svatební střevíce od pana Blahnika jistě každý zná, a tak představme designérku, která jde v jeho šlépějích, ovšem v botách s moderním twistem. Růst popularity Aminy Muaddi a její značky bot není žádným překvapením – inspiraci hledá v pohádkovém světě i v archivech svých předchůdců, tvoří, navrhuje, kombinuje. Její boty jsou trochu teatrální, trochu hravé, a vy je jistě také budete milovat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

10 tipů na svatební šaty

elle.cz