Navštivte nejlepší oázy krásy v Čechách

 

Chateau Herálec

Chateau Herálec, pětihvězdičkový hotel v krásném zámku z 18. století, jsem si vybrala kvůli jejich unikátnímu spa, které jako první v Česku získalo licenci od značky L‘Occitane. To znamená, že všechny procedury jsou tam prováděny dle principů (a samozřejmě s produkty) této francouzské kosmetické legendy. Hned po příjezdu jsem vyzkoušela Chateau Herálec signature ošetření pro ženy s růžemi, a šlo pravděpodobně o nejvoňavější zážitek v mém životě. Masáž (90 minut za 3190 Kč) mi rozproudila lymfatický systém nebolestivým způsobem a pokožku celého těla jsem po ní měla dokonale jemnou. Na začátku procedury mi masérka dala přičichnout k levandulovému oleji – správně vytušila, že se potřebuji uklidnit – a na její závěr ke směsi rozmarýnu, máty a citronu pro povzbuzení. Tu mi aplikovala i na ruce. Zbytek víkendu jsem pak strávila v nádherných prostorách bazénu pod historickými klenbami a silencária s výhledem do anglického parku. 

 

 

Chateau Mcely

V Chateau Mcely už jsem zažila leccos. Výlety s milencem, kamarádkou i svatební cestu. Tentokrát jsem si do Mcel šla užít masáž Chvilka andělského souznění (4590 Kč za dvě 60minutové masáže), kterou jsem absolvovala společně s šestiletou dcerou. Všechny tamější terapie jsou inspirované aromaterapeutickými rituály, takže bylo jasné, že se máme na co těšit. Uprostřed krásného parku v Medovém altánu nás očekávaly dvě terapeutky, které nám nejprve v pohodlném křesle udělaly peeling nohou a my si vychutnávaly místní hit, Svatojiřský čaj – blahodárnou bylinnou směs z devatera lokálních slunovratových bylinek (už poněkolikáté jsem si ho musela koupit i domů).

Poté jsem si vybrala olej. Rozhodla jsem se pro řebříčkový, který uvolňuje svaly i emoce, a konečně jsem po náročném týdnu spočinula na masážním lehátku. Když terapeutka začala lít horký olej na moji páteř, doslova jsem vrněla blahem, což bohužel skončilo, když začala rozmasírovávat svaly na zádech a krku. Ztuhlé trapézy, ramena, šíje…vlastně jsem se snad poprvé na masáži styděla za stav, v jakém jsem do tohoto harmonického prostředí přišla. Terapeutka zjemnila tempo, aby mě úplně neodrovnala, a pečlivě se věnovala každičkému svalu a záda nakonec uvolnila nahřátými bylinnými měšci. Po závěrečné masáži hlavy jsem samým zenem nebyla schopna vstát z lehátka. Nejinak tomu bylo u dcerky Antonie, která si užívala dětskou masáž čokoládovým balzámem, který krásně vyživil její jemňoučkou pokožku. Nejvíc se jí líbil úvodní cukrový peeling nohou, přikládání měšců na uvolnění svalů a masážní tahy přes prostěradlo. Selanku jsme zakončily pobytem v sauně a vířivce a na cestu se posilnily vynikajícími palačinkami s marmeládou a zmrzlinou z místní kuchyně. Už teď se těším, co tady zažiju příště!

 

 

Mamma’s 

Elegantní architektonický skvost (mimochodem s absolutně božskou restaurací Cucina) přímo na poděbradské kolonádě vedle privátního wellnessu se saunou a masážemi ukrývá i nové kosmetické studio Estee Spa plné inovativních terapií pro krásu. Mezi pitím léčivého pramene a procházkami po městě tak můžete vyzkoušet nejmodernější trendy v péči o pleť. Já absolvovala obličejové ošetření Exilis Elite (1790 Kč za 60 minut), které využívá radiofrekvenci a ultrazvuk, jež se postarají o to, aby se reaktivovala tvorba kolagenu a elastinu a pokožka vypadala ‚jako nová‘.

Hodinová procedura neinvazivního liftingu, jak se ošetření populárně říká, začíná odlíčením a nanesením kontaktního gelu a pokračuje přikládáním obličejového aplikátoru a vysíláním jednotlivých impulsů, které se aplikují vždy do konkrétní oblasti. Jejich intenzitu můžete po konzultaci s terapeutkou korigovat. V partiích, kde je kůže tenčí, je víc cítit teplo, které s energií přímo souvisí, ideální je trochu zatnout zuby, aby byl výsledek co nejlepší. Ihned po proceduře můžete dělat cokoli, drobné začervenání zmizí během pár minut. Ideální je absolvovat zhruba 5 procedur v rozestupu 7–10 dnů (balíček 4 + 1 ošetření vyjde na 7160 Kč), aby byl efekt skutečně viditelný.

 

 

Hotel Sen

Kousíček za Prahou, 20 minut cesty autem, je oáza, která vás při chronické únavě postaví na nohy. Přiznám se, že už několik měsíců jedu na doraz a tento víkend pro mě byl záchranným lanem, kdy jsem mohla zaklapnout počítač, zavolat si s dcerou, jak skvěle se má u babičky (díky, mami a tati!) a užít si dva bezstarostné dny o samotě s manželem. Hned po příjezdu do hotelu jsme zamířili do saunového ráje Infinit Sen Senohraby, který je jeho součástí. Při vstupu jsme si potvrdili masáž na sedmou hodinu a já si jen v duchu říkala, že jsou teprve tři a úplně nevím, co tady budeme do té doby dělat.

Řeknu vám, uteklo to rychle. Střídali jsme medovou, bylinkovou a sadovou saunu, navštívili tři úžasné rituály v největší hlavní sauně – zdravím Báru a Patrika, byli jste neuvěřitelní. Nesmělo chybět osvěžení v jezírku, povalování se na stráni s koktejly a hlavně odpočinek. Večer nás příjemně zrelaxované uvítaly masérky. 50 minut si každý z nás užíval Infinit masáž (1250 Kč za osobu), která je vždy individuálně zaměřená na problémové partie klienta. U mě dostaly nejvíce zabrat oblasti lopatek a krku, kde mi dokonce baňka stimulovala prokrvení. Po tak ‚náročném‘ programu jsme se vydali na tříchodovou večeři a pak po návratu na pokoj během několika vteřin usnuli.  Druhý den jsme se vrátili na místo činu a ještě do dvou odpoledne jsme si užívali saunování, kdy jsem na minutu zaskočila i do té nejrozpálenější finské, a pak už si to vesele namířili zpět do víru velkoměsta. Tyto dva dny mi doslova vdechly nový život.  

 

 

Four Seasons

V pražském hotelu Four Seasons se ubytovávají celebrity jako Justin Bieber či Madonna. Místní Ava Spa jsou výletem na jinou planetu. Rozmazlí vás zde od hlavy k patě a u toho (přímo z kabiny nebo bazénu s protiproudem a masážními tryskami) koukáte na scenerii Pražského hradu. Luxusní zážitek začíná už v šatně, kde najdete privátní saunu a páru a nerušeně si tu můžete prohřát kosti. Já si do sauny vzala iPhone se svým oblíbeným podcastem Středo/věk a užívala si víkendové nicnedělání. Poté nastal čas na aromaterapeutickou masáž (4500 Kč za 50 minut), která slibuje harmonizovat tělo i ducha. Po konzultaci s terapeutkou Elisabeth jsem si vybrala olej s vůní citronové trávy, která působí antistresově a proti únavě. Vše začalo inhalací zklidňující levandule, u které mě terapeutka navedla, abych si z masáže vzala maximum potřebného.

Těžko říct, kolik takových masáží jsem v životě absolvovala, rozhodně to budou desítky. Elisabeth mě však překvapila tahy, které jsem dosud nezažila, a skutečně medium intenzitou, kterou obvykle terapeutky zaměňují za jemné šimrání. Poprvé v životě jsem měla problém se z masážního (navíc vyhřívaného, ach) lehátka zvednout. Příjemná relaxační hudba a útulné prostředí hotelu, kde snadno ztratíte pojem o čase a místě (pokud zrovna nekoukáte na kulisy Hradu), vám dají zapomenout na všechny starosti. Bonusem je lahodný čaj, minerální voda a domácí cookies a balíček oříšků pro doplnění energie. Kéž by tenhle den nikdy neskončil.

 

 

Falkensteiner

Jen pár hodin cesty Pendolinem od Prahy, v Mariánských Lázních, najdete oázu pro ducha  i tělo. Secesní hotel Falkensteiner má rozsáhlé wellness centrum a vlastní léčivý pramen Alexandra, což znamená ideální místo pro péči o sebe samu. Já jsem svůj třídenní pobyt začala suchou uhličitou koupelí, po níž jsem se přesunula do sauny, jež pro mě s příchodem chladnějšího počasí znamená jedinou možnost, jak po zbytek roku zůstat při smyslech. A pokud stejně jako já máte nespecifikovatelný problém, na který marně hledáte pomoc u terapeutky, kámošky, kartářky, lékárníka i lékaře, mají tu pro vás skvělé řešení – lesní koupel. A vážně to neznamená, že uprostřed lesa vlezete do vany plné pěny. Tato praxe se nazývá shinrin-yoku a vychází z japonské kultury. Na rozdíl od doslovného koupání tato lesní terapie znamená jednoduché otevření smyslů v přírodě, což po třech hodinách pobytu v místním lese mělo za následek svěží mysl a celkově lepší náladu, kterou jsem podpořila hydratační obličejovou terapií (2350 Kč za 60 minut). Terapeutka během procedury používala organické řasy a masírovala obličej včetně temene hlavy a končila až u konečků prstů. Během několika dalších dní jsem skutečně dostala komplimenty, jak zářivě moje pleť vypadá. Zážitky z Acquapura Spa ještě umocňuje návštěva hotelové restaurace, kde vaří skvělé sezonní speciality. Nesmím zapomenout na čerstvý lázeňský vzduch, po kterém se mi v Praze bude fakt stýskat. 

 

 

Grandhotel Pupp

Do Karlových Varů jezdím ráda a málokdy vynechám návštěvu Grandhotelu Pupp, ale v tamějším spa jsem byla poprvé. Rozkládá se ve dvou patrech na 1300 m2 a mimo jiné tu najdete bazén se vzduchovými masážními lůžky, meditační bazének s podvodní hudbou, finskou či bylinnou saunu, parní lázeň nebo ledovou kašnu. Hýčkat vás tu umějí na sto způsobů, od léčivých procedur přes ájurvédské masáže až třeba po horké kameny. Já jsem zvolila masáž obličeje (60 minut za 2790 Kč) na míru. Na recepci se mě ujala Spa supervizorka Emilija a vyptala se mě, co bych chtěla vyřešit. Dohodly jsme se rychle: každodenní pobyt v klimatizované kanceláři mou pleť vysušuje a namístě je i zpevnění kontur obličeje. Svrchní vrstvy oblečení jsem si odložila v šatně a přešla k lehátku. Zavřela jsem oči a zaposlouchala se do hudby. Terapeutka mi obličej nejprve odlíčila a vyčistila, vedle nahřátých ručníků k tomu použila botanické mléko, oligo čisticí gel a mořský toner luxusní pařížské značky Anne Semonin, které doplnil super aktivní krém. Když už jsem cítila, jak se mé oddychování během ošetření zpevňujícím komplexem, peelingovou a poté gelovou maskou prohlubuje, přišla na řadu masáž, která mě rychle probrala – v tom nejlepším slova smyslu. Poté další rozmazlování pokožky obličeje, krku i dekoltu, a hodina uběhla jako voda. Cítila jsem se jako znovuzrozená, ale ta nejlepší pochvala přišla následující den, kdy se mě hned několik lidí ptalo, jestli mám za sebou botox!

 

REKLAMA