Tělové oleje, které podtrhnou vaše opálení a ochrání pokožku

Co si budeme nalhávat, každý z nás vypadá trošku lépe, když je políben sluncem. Dodává nám nejen sexappeal, ale i zdravou barvu, energii a odpočatý a štíhlejší vzhled. Nic se ale nemá přehánět a je opravdu nutné chránit se před agresivními paprsky přímého slunce dostatečnými SPF faktory. I přes ty se však dá opálit a je třeba zdůraznit, že nadbytečné vystavování se přímému slunci rozhodně není zdravé. Pro vytoužený odstín hnědé jsem zkoušela všechno od betakarotenu po solárium. Nic mi však neudělalo takovou službu jako pečující produkty na olejové bázi, které pokožku navíc i ochrání.

Péče o pleť je základním pilířem nejen pro perfektní make-up, ale i tělo bez vrásek, celulitidy a pigmentových skvrn. Sluníčko naší kůži i vlasům dává pořádně zabrat, a proto je potřeba věnovat mu po osvěžující sprše pár kroků navíc. Nebo můžete začít rovnou ve sprše. Na vysušující sprchové gely nebo tuhá mýdla zapomeňte. Létu vládnou sprchové oleje a nadýchané pěny. Tělo nevysušují, jsou vhodné také na holení a vaši kůži rozzáří.

Čím se v létě sprchovat?

Vše v jednom

S oleji pozor na obličej, nemusejí být vždy nejvhodnějí, obzvlášť na problematickou nebo suchou pleť. Poraďte se s odborníky a nejprve vyzkoušejte, jak olej reaguje na váš osobní typ pleti. Rozhodně se ho nemusíte bát použít na konečky vlasů nebo nehtové kůžičky. Na tyto oblasti působí přímo blahodárně. Mimochodem, všestranně poslouží i kokosový nebo arganový olej.

Naolejujeme-li se nebo nenaolejujeme?

Julie ve známém jazykolamu sice olejem potírá koleje, ale my ho v letních měsících využíváme především na rozpálenou kůži. Po opalování je bezprostředně nutné, abychom tělo namazali hydratačním krémem a následně do něj přidali trošku tělového oleje. Pokud vás čeká důležitá schůzka nebo vysněné rande, sáhněte raději po suchých olejích, které nejsou tak mastné, ale dodají kůži lehký atraktivní lesk. K létu patří také třpytky, a tak se nebojte mít v koupelně lahvičku s olejem se zlatými odlesky, ten už dávno nepatří jen na diskotéky, jen to zbytečně nepřehnat.

Náš tip: Pokud tělový olej před použitím smícháte s kapkou parfému, bude vaše tělo působit opálenější, ale také výrazněji a déle vonět.

Oleje, na které sází redakce ELLE: