#ELLLEextra: Co je to chemický peeling?

Hormonální změny, špatná strava a stres v práci nepřispívají k tomu, abychom měly krásnou a hebkou pleť bez nedokonalostí. I když proti tomu bojujete kvalitní pečující kosmetikou, mnohdy ani ta nestačí a vy si říkáte, že byste si přála, aby se vaše kůže celá sloupala a narodila se nová. Ale ono to jde! Pomocí zákroku s názvem chemický peeling. Jelikož jsem i já měla problémy s pletí, vyzkoušela jsem to na vlastní kůži. Doslova.

Chemický peeling funguje na podobné bázi jako vysvlékání hada ze staré kůže. Kyselina glykolová, kterou vám dermatologové nanesou na vyčištěnou pleť, se nejdříve tváří jako gelová maska, která velmi silně a štiplavě chemicky zapáchá. Tu však smyjete hned pár hodin po aplikaci a stejně jako já možná začnete pochybovat o účincích, protože je nevidíte hned. Vaše pochyby se změní hned druhý den ráno, kdy jsem se probudila s naprosto drolícím se obličejem a byla vděčná za to, že můžu pracovat z domova. Každý ale pociťuje důsledky ošetření jinak. Někomu se kůže nemusí loupat vůbec a pleť se obnoví i tak. Chce to jen trpělivost a raději zůstat pár dní doma.

Slunce jako nepřítel

Velmi nebezpečné pro nově obnovenou pokožku může být sluneční záření. Proto se po dobu několika dní po aplikaci nedoporučuje jít na sluníčko a ven můžete vyrazit pouze s ochranou proti slunci s minimálním faktorem SPF 50. Pigmentové skvrny přece nikdo nechceme, ne? Vaše pleť bude minimálně týden velmi citlivá, takže ji nechejte odpočinout a nepřehánějte to s make-upem ani pečující kosmetikou. Já jsem hned druhý den nanesla ve velmi tenké vrstvě můj lehký denní krém z lékárny a pleť tak zarudla a pálila, že jsem ji musela opláchnout vodou. Zkrátka nová a citlivá jako dětská prdelka.

Účinky

První výsledky ošetření jsem viděla už po týdnu, co se mi sloupal celý obličej. Pleť byla jemnější, sjednocenější a úplně bez jizviček a skvrn po pupíncích. Byla jsem nadšená. Aplikace chemického peelingu se doporučuje zopakovat minimálně ještě dvakrát, a tak jsem neváhala a objednala se na další konzultaci. Mezi jednotlivými procedurami by měla být minimálně měsíc pauza, aby se pleť stačila obnovit do stabilního stavu. Chemický peeling patří k jedné z nejbezpečnějších a zároveň nejúčinnějších metod, které můžete v salonu krásy vyzkoušet. Pokud vás netrápí akné nebo problematická pleť, peeling pomáhá také proti vráskám či pigmentovým skvrnám. Cena za jednu aplikaci se pohybuje okolo dvou tisíc korun.

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA