Tejpování vrásek na obličeji: Účinný trend, nebo marketingový tah?

Žhavým trendem TikToku, ale i beauty magazínů, je tejpování obličeje, které však mezi nové techniky rozhodně nepatří. Lepící pásky, díky kterým má být pleť vypnutější, jsou používány již od roku 1889 a podle Byrdie a PR webu se jich nemohla nabažit například herečka a modelka Raquel Welch, kterou proslavily snímky Tři mušketýři či Zvíře.  

Tejpování je technika, která má zabránit tvoření jemných linek a vrásek, a to za pomoci strategicky umístěné lepicí pásky na určitých oblastech obličeje. Tyto pásky si ženy mají lepit na noc. Páska by v ideálním případě měla omezovat pohyb svalů, beauty nadšenci by se tak ve spánku neměli mračit, kvůli čemuž vznikají předčasné vrásky. Tento trend nyní zažívá další obrovský “boom”. Otázkou však je, jestli jde opravdu o účinnou techniku, která zaručí mladistvější vzhled, nebo jde jen o další chytrý marketingový tah.  

Rychlá liftingová „záchrana“ 

„Obličejovou pásku lze použít pro okamžitý liftingový a vyhlazující efekt – jako Spanx. Obličejový „Spanx“, určený k dočasnému vylepšení vzhledu před velkou událostí nebo natáčením, může být občas v pořádku. Pamatujte však, že to v žádném případě není způsob, jak ošetřit vrásky nebo jim předcházet,“ tvrdí certifikovaná dermatoložka doktorka Ranella Hirsch s tím, že pomocí tejpů dosáhnete sice efektivními krátkodobému liftingu, ale rozhodně se nezbavíte vrásek. 

Tejpování tak může být rychlou záchranou, když chcete, aby vaše pleť vypadala vypnutnější kvůli nějaké významné akci. Nemělo by však jít o praktiku, která se stane jednou z vašich každodenních rutin. Pokud se skutečně chcete pustit do boje s vráskami, zvolte laserovou terapii, chemický peeling a další prokazatelně účinné procedury. 

Problémy s vyrážkou i pupínky 

Ačkoliv se z pásek stal velký trend, pojí se k nim i nechtěné vedlejší účinky. Problematické je především lepidlo, které může pokožku podráždit a způsobit nechtěné vyrážky a akné. Opakované použití může být pro většinu lidí iritující, a to bez ohledu na materiál pásek. Pokud je páska ponechána na pleti příliš dlouho, může způsobit ucpávání pórů, případně akné. Hirsch dodává, že lepení pásek na noc je celkem zbytečné. 

Zdroje: Byrdie, PR Web

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA