Jemné, řídké vlasy nebo baby hair. Jak jim konečně dodat objem?

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jemných vlasů mají jejich majitelky na hlavě dostatek, ale vlasová vlákna jsou tenčí, méně odolná a náchylnější k poškození. Vlasy pak celkově působí dojmem, že je jich málo, ač tomu tak ve skutečnosti není. Řídké vlasy jsou na vlasové pokožce od sebe umístěny s většími rozestupy a není výjimkou, že kůže mezi nimi často prosvítá. Dále pak baby hair nejsou pouze jemné dětské vlásky, mají je i dospělí. Jedná se o krátké, do všech stran trčící vlásky, které nemají dostatečnou délku na to, aby se daly zkrotit do účesu.

6 cool účesů pro krátké vlasy a jak se o ně správně starat

elle.cz

Mytí je alfou i omegou

Nejdůležitější při vytváření objemu je správné mytí. Vybírejte šampony, které neobsahují sulfáty. Mnoho běžných šampónů je ve svém složení má, protože mají vysokou čisticí schopnost. Jenže z vlasů odstraňují nejen kožní maz, ale zároveň nadměrně vysušují vlasovou pokožku. V některých případech ji mohou i dráždit. U jemných vlasů oslabují už tak křehké vlasové folikuly a zapříčiňují jejich lámání a další řídnutí. V první řadě tedy nastudujte složení vašeho šamponu a kondicionéru. Nejvhodnější druh šamponu, který zvolit k mytí jemných a řídkých vlasů, je šampon pro objem. Jednou týdně vlasy umyjte také čistícím šamponem, díky kterému budou vypadat hustší a plnější.

Bez plihnutí

Majitelky slabších a řídkých vlasů bojují s tím, že vlasy plihnou. Vlasů se dotýkají, aby je načechraly a způsobují tak jejich rychlejší maštění. To plihnutí vlasů ještě umocňuje. Často pak mají tendenci mýt si vlasy denně, ale to jim neprospívá. Každodenní mytí produkci mazu naopak podněcuje. Jestliže máte pocit, že jsou vlasy mastné a mytí každý druhý nebo třetí den jim nestačí, použijte pak suchý šampon. Ten nejen odstraní od kořínků přebytečný maz, ale postará se i o větší objem. Víc než třikrát za sebou se ale suchý šampon používat nedoporučuje, vlasy pak raději důkladně umyjte. Jeho nahromadění na vlasové pokožce ji může dráždit, způsobovat svědění a vlasy nadměrně vysušovat.

10 přípravků na vlasy, které vám vytvoří hřívu snů

elle.cz

Fénovací know-how

Po umytí vlasy netřete ručníkem. Ten na ně pouze přiložte a jemně je promačkejte. Pak vlasy u kořínků vysušte fénem. Zvolte nejvyšší rychlost vzduchu a pouze střední teplotu, horkému vzduchu se vyhněte. Efektivnější než fénovat v předklonu, je fénovat vlasy po vrstvách proti směru růstu. Tak se krásně nadzvednou hned u kořínků a budou působit objemněji. Jakmile jsou vlasy suché asi na 80 %, namotejte je na velké natáčky a nebo vezměte na pomoc velký kulatý kartáč. Díky nim dostanete objem i do délek. Fén nastavte na střední rychlost a vyšší teplotu a fénujte, dokud vlasy nebudou úplně suché. Na závěr vlasy na natáčkách nebo kartáči přefoukejte studeným vzduchem, který vše zafixuje. Na pomoc si vezměte i lak na vlasy. Vlasy nechte úplně vychladnout a lak zaschnout. Vypijte si kávu a teprve pak natáčky sejměte, vlasy v předklonu protřepejte prsty a pak je dotvarujte rukama nebo hřebenem, ale nečešte je příliš důkladně. Tím by se vám právě nabytý křehký objem rozbil.

A nepodceňujte ani výživu. Strava bohatá na bílkoviny a železo jemným vlasům prospěje. Proteiny jsou základem vlasových vláken, ale málo z nás jich přijímá tolik, aby mu to stačilo pro zdravý růst vlasů.

Je lepší vlasy fénovat nebo nechat volně uschnout?

elle.cz

Zdroj: Svetzeny.cz, beautyonline.cz, fashionmagazin.cz