Suchý šampon: Skutečně jediný produkt, který na vlasy potřebujete?

Rychlé řešení

Záleží především na tom, jak se suchým šamponem zacházíte. Jestli ho přizvete na pomoc ve chvíli časové tísně nebo stylingové krize, nebo jestli jste na něm získali závislost a stal se součástí vaší každodenní beauty rutiny. Suchý šampon nejde považovat za plnohodnotnou náhradu mytí vlasů. Jemný prášek ve formě spreje nebo v podobě sypkého pudru při správném použití pohltí mastnotu vlasů a pokožky a vy můžete okamžitě sebevědomě vyrazit mezi lidi. Suchý šampon vlasy ani pokožku hlavy ale nezbaví nečistot, lupů a jiných usazenin z kosmetických produktů, které zde po jejich použití ulpěly. Vlasy si opravdu vyčistíte jen za použití klasického šamponu, vody a pečlivého mytí.

Suché šampony, po kterých sáhnout:

Jasná odpověď

Ani jedna z činností ale není pro vlasy a vlasovou pokožku dobrá, pokud ji ženeme do extrému. Když si budete mýt vlasy příliš často, připravíte se o přirozený mastný film, který pokožku hlavy chrání. Zrovna tak ale není dobré vlasy a pokožku vystavovat nadměrnému používání suchého šamponu. Jeho hlavním úkolem je pohlcovat mastnotu. Takže pokud se ptáte, jestli při každodenní aplikaci může vysušovat, odpověď zní: ano. Pokud máte citlivější pokožku hlavy, sklon k lupům nebo zarudnutí, buďte se suchým šamponem opatrnější.

Vlasy jako z pláže

elle.cz

Maximálně dvakrát týdně

Suchý šampon by se měl používat opravdu pouze jako doplněk klasického mytí vlasů. Pokud ho například použijete dvakrát do týdne, nic se nestane. Když ale suchý šampon budete používat i několik dní po sobě, může se tím narušit rovnováha mikrobiomu pokožky hlavy a dopracovat se můžete až k podráždění a svědění hlavy. Pak máte větší potřebu se škrábat, což je nejen nepříjemné, ale zároveň to oslabuje kořínky vlasů a urychluje jejich vypadávání.

Pořádně vyčistit

Jednou týdně si pak vyhraďte na peeling hlavy, abyste odstranili veškeré odolnější usazeniny ze stylingových produktů a nalepené zbytky suchého šamponu. Ty jsou občas ne zřetelně viditelné, ale mytí obyčejným šampon na ně někdy nestačí. Vlasový peeling pokožku i kořínky vlasů očistí, očas ho můžete protáhnout i do délek pro extra očišťující efekt. Pokud si vyberete přípravek se zinkem a s heřmánkem, který zamezuje podráždění pokožky hlavy, zametete stopy po suchém šamponu úplně.

Jemné, řídké nebo baby vlasy: Ty nejlepší tipy, jak jim dodat objem

elle.cz

Miláček jemných vlasů

Stejně často jako k expresnímu „mytí“ hlavy se suchý šampon používá ke stylingovým kouzlům. Majitelky jemných vlasů milují, jak jsou vlasy díky němu objemnější, hrubší a jejich objem u kořínků vydrží déle nadýchaný. Je to tak, tohle kouzlo suchého šamponu je prostě skvělé! Snažte se ale této magii nepropadnout. Všechna rizika, která jsme uvedli výše, platí pro jemné vlasy platí dvojnásobně. 

Dobrý sluha

Když se budete držet s používáním suchého šamponu v rozumných mezích, tzn. nebudete ho používat častěji než 2x týdně, nebudete ho vrstvit a vlasovou pokožku jednou do týdne důkladně očistíte, bude vaším nejlepším vlasovým pomocníkem. Pak ho můžete bez obav používat jak ke stylingovým trikům, tak jako první pomoc při záchraně vaší image.

Zdroj: Autorský článek