Jaká je předpověď hair trends pro nadcházející rok?

 

Přirozenost nadevše

Módní mola ukazují a hair stylisté se shodují - přirozenost je tím, co z kurzu zkrátka nevychází. Na přehlídkách AZ Factory, Givenchy, Hermès, Isabel Marant či Loewe byly k vidění jednoduché, splývavé vlasy s přirozenými vlnami. Krátké, dlouhé, rovné či vlnité, jednoduše takové, jaké vám matička příroda do vínku nadělila. Dobrá zpráva je, že chcete-li naskočit na vlnu přirozenosti, moc úsilí vás to ráno u zrcadla stát nebude.

Na vlně přirozenosti:

Copy, copy, copy

Ty chtějí už trochu odvahy. V našich zeměpisných šířkách jsou copy znakem mládí, ale v nadcházejícím roce jim dejte šanci, i když už vám není patnáct let. Mohou totiž vypadat très cool, pokud je zkombinujete s vhodným oblečením. Návod, jak na to, poskytly přehlídky módních značek Isabel Balmain, Altuzarra, Act N°1, Isabel Marant, Monot, Lacoste, Giambattista Valli i AZ Factory.

Zapleťte to:

Rozená minimalistka

Precizně zastřižené kadeře do rovného mikáda byly k vidění například na přehlídkách domů Miu Miu, Loewe a Giambattista Valli. Společně s účesem, který sestával z uhlazených vlasů svázaných do dokonalého drdolu, tak jak tomu bylo na přehlídkách AZ Factory a Vivienne Westwood, řadíme tento účes k těm, se kterých si představujeme vzezření rozené minimalistky.

Na rovinu:

Sám sobě kadeřníkem

To, co bylo před pár měsíci nutností a jednou z činností, kterým jsme se v sérii lockdownu mnozí přiučili, se stává trendem nadcházejícího roku. Modelky na přehlídkách Hermès, Giambattista Valli, Loewe, Rokh i Givenchy jakoby se ostříhaly samy. Podomácku střižené vlasy měly i dámy u Balenciagy či Acne Studios. Není to však žádný nepovedený pokus, nýbrž vážně míněný krok kadeřníků. I když výsledná ofina vypadá rádoby laicky.

Vezměte nůžky:

Wet Hair Look

Není to nic nového pod sluncem, ale vzhled mokrých vlasů kadeřníci na módní mola vracejí opakovaně. Čím to je, můžeme jen hádat. V uplynulé sezóně jsme ho mohli vidět na modelkách, které prezentovaly kolekce značek Acne Studios, Emporio Armani i Giorgio Armani, temnější look představil Rick Owens a chic účes i pro všední den zas značka Missoni. Ale je tento účes něco, co bychom měli zkoušet i doma? Poradíme vám svěřit se raději do rukou vašeho kadeřníka, aby kouzlil on sám či doporučil produkty, které budou to pravé ořechové pro dokonalý wet-hair-look.

Jako z oceánu:

Bad Hair Day

Pokud jste strávili bezesnou noc a váš účes o tom svým vzhledem vypovídá, můžete sáhnout po pokrývce hlavy, která vše rázem vyřeší. Nevíte-li jak na to, račte se inspirovat třeba u módního domu Giambattista Valli či značky Lacoste. Velký návrat hlásí kšiltovky, které jednoduše vyřeší každý bad-hair-day, ať už na sebe obléknete cokoliv, vždycky budou záhadně skvěle fungovat.

Kamufláž 2.0:

Wet look dělá vlny už od 18. století. Jak ho nosit?

elle.cz