Jaká je předpověď hair trends pro nadcházející rok?

 

Přirozenost nadevše

Módní mola ukazují a hair stylisté se shodují - přirozenost je tím, co z kurzu zkrátka nevychází. Na přehlídkách AZ Factory, Givenchy, Hermès, Isabel Marant či Loewe byly k vidění jednoduché, splývavé vlasy s přirozenými vlnami. Krátké, dlouhé, rovné či vlnité, jednoduše takové, jaké vám matička příroda do vínku nadělila. Dobrá zpráva je, že chcete-li naskočit na vlnu přirozenosti, moc úsilí vás to ráno u zrcadla stát nebude.

Copy, copy, copy

Ty chtějí už trochu odvahy. V našich zeměpisných šířkách jsou copy znakem mládí, ale v nadcházejícím roce jim dejte šanci, i když už vám není patnáct let. Mohou totiž vypadat très cool, pokud je zkombinujete s vhodným oblečením. Návod, jak na to, poskytly přehlídky módních značek Isabel Balmain, Altuzarra, Act N°1, Isabel Marant, Monot, Lacoste, Giambattista Valli i AZ Factory.

Rozená minimalistka

Precizně zastřižené kadeře do rovného mikáda byly k vidění například na přehlídkách domů Miu Miu, Loewe a Giambattista Valli. Společně s účesem, který sestával z uhlazených vlasů svázaných do dokonalého drdolu, tak jak tomu bylo na přehlídkách AZ Factory a Vivienne Westwood, řadíme tento účes k těm, se kterých si představujeme vzezření rozené minimalistky.

Sám sobě kadeřníkem

To, co bylo před pár měsíci nutností a jednou z činností, kterým jsme se v sérii lockdownu mnozí přiučili, se stává trendem nadcházejícího roku. Modelky na přehlídkách Hermès, Giambattista Valli, Loewe, Rokh i Givenchy jakoby se ostříhaly samy. Podomácku střižené vlasy měly i dámy u Balenciagy či Acne Studios. Není to však žádný nepovedený pokus, nýbrž vážně míněný krok kadeřníků. I když výsledná ofina vypadá rádoby laicky.

Wet Hair Look

Není to nic nového pod sluncem, ale vzhled mokrých vlasů kadeřníci na módní mola vracejí opakovaně. Čím to je, můžeme jen hádat. V uplynulé sezóně jsme ho mohli vidět na modelkách, které prezentovaly kolekce značek Acne Studios, Emporio Armani i Giorgio Armani, temnější look představil Rick Owens a chic účes i pro všední den zas značka Missoni. Ale je tento účes něco, co bychom měli zkoušet i doma? Poradíme vám svěřit se raději do rukou vašeho kadeřníka, aby kouzlil on sám či doporučil produkty, které budou to pravé ořechové pro dokonalý wet-hair-look.

Bad Hair Day

Pokud jste strávili bezesnou noc a váš účes o tom svým vzhledem vypovídá, můžete sáhnout po pokrývce hlavy, která vše rázem vyřeší. Nevíte-li jak na to, račte se inspirovat třeba u módního domu Giambattista Valli či značky Lacoste. Velký návrat hlásí kšiltovky, které jednoduše vyřeší každý bad-hair-day, ať už na sebe obléknete cokoliv, vždycky budou záhadně skvěle fungovat.

Wet look dělá vlny už od 18. století. Jak ho nosit?

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA