REKLAMA

Vyplatí se investice do drahého krému?

REKLAMA

 

LA PRAIRE: EXTRA SÍLA ZA EXTRA ČÁSTKU

vyzkoušela redaktorka Anna Machová

 

Existuje dražší krém než ten od La Prairie? Minimálně v Česku jen těžko. Že je švýcarská kosmetika La Prairie esencí luxusu, je díky používání vzácných a drahých ingrediencí nabíledni. Ale hodí se i pro mě? Jak mi upřesnila brand manažerka značky Lucie Vondráková, La Prairie nehraje na to, jestli jste muž, nebo žena, či je vám 25, nebo 60 let. Nabízí kompletní řady pro konkrétní problémy s pletí, ať už se jedná o rozjasnění pokožky, její vypnutí, anti-aging, nebo hydrataci. Tak vzhůru do toho.

Vyfasovala jsem úplnou novinku, krém Platinum Rare Haute-Rejuvenation Cream z kolekce Platinum Rare. Tato řada kombinuje patentovaný Exkluzivní buněčný komplex, který je základem této kosmetiky, a Platinový multipeptid. Co to vlastně znamená? Nejsem chemik ani tvůrce kosmetiky, ale údajně má toto nabušené kombo stimulovat vlastní regenerační procesy buněk a působit na pět klíčových omlazujících procesů: posílení bariéry pleti, vznik nových epidermálních buněk, ochranu před stresovými faktory, obnovu buněčného prostředí a vylepšení kapacity komunikace mezi buňkami. 

Když obřadně vybaluji designový flakon v barvě ametystu, nikdo by nepoznal, že se jedná o krém, a ne stylový doplněk. Božská vůně a hutná konzistence předem dávají vědět, že tohle je skutečně něco. Nanesu krém na obličej a dekolt a jemně ho vmasíruji do pleti. Ta je v mžiku rozzářená a zpevněná. Připadám si, skoro jako bych právě smyla superúčinnou pleťovou masku. Manžel je navíc spokojený s vůní – moje přírodní krémy upřímně nesnáší a nepsaným pravidlem je používat je pouze tehdy, když je z dosahu. Krém by měl mladou pleť zachovat co nejdéle mladou a v té postarší probudit buňky k tomu, aby se chovaly jako zamlada. 

Po týdnu je má pokožka výrazně projasněná a sjednocená. Další benefity jako zpevnění, zvýšená elasticita, objem, pevnost a vyhlazení jemných linek mě čekají při pravidelné péči. Mimochodem, celá řada vyjde zhruba na 130 tisíc korun. Pro začátek však doporučuji navštívit La Prairie Atelier v Praze, kde vám přímo ve Švýcarsku vyškolení odborníci poradí, který produkt a řada by pro vás byly vhodné, a v rámci bezplatné konzultace Art of Perfection vám dopřejí aplikaci celého rituálu péče včetně lehkého líčení. Už jen to bude samo o sobě dokonalým zážitkem. Pak uvidíte. 

Pleťový krém Platinum Rare Haute-Rejuvenation Cream, La Prairie, 38 290 Kč za 50 ml

 

La Prairie
Info ikona

 

AUGUSTINUS  BADER: KRÉM KRÉMŮ

vyzkoušela šéfredaktorka Valentina Nízká

 

Fotografie modré lahvičky skrývající tekutý zázrak pro všechny typy pleti na mě od svého uvedení útočila na všech zahraničních online i offline platformách. Takže ve chvíli, kdy jsme se v redakci domluvili na přípravě tohoto článku, moje volba ohledně produktu, který budu testovat, byla jasná. Chtěla jsem vyzkoušet, co oslavovaný The Cream dokáže. 

Značka Augustinus Bader nese název po svém zakladateli – vědci a profesorovi z Lipské univerzity. Bader vedl třicetiletý výzkum obnovy kmenových buněk, z něhož vzešla patentovaná technologie TFC8, jež zmiňovaný proces přirozeně stimuluje. 

Výzkum si původně nekladl za cíl vytvořit kosmetický IT výrobek, soustředil se primárně na regeneraci kůže po popáleninách. Snad i proto se o krému tolik mluví. Má totiž nádech odbornosti, nepůsobí jako pouhý marketingový kalkul. Baderova revoluční technologie ovšem neslibuje málo: má zjemnit vrásky, dokonale hydratovat, redukovat pigmentové skvrny a sjednotit nerovnoměrný tón i texturu pleti.

Po třech týdnech užívání hlavní výhodu vidím v tom, že jedním krémem Augustinus Bader nahradíte hned několik kroků ve své beauty rutině. Pro optimální výsledky stačí odlíčit a vyčistit obličej a následně rovnou nanést krém. Vynecháváte tonery, peelingy, lotiony, séra i oční krém! Časová úspora je nezanedbatelná. Co se té finanční týče, tam bych to po vypuštění nákupu zmíněných zbytných produktů také viděla celkem nadějně… 

Běžně mě netrápí žádné větší potíže s pletí, ale na jaře jsem si prošla silnou alergickou reakcí na barvu na obočí, což mělo dopad na kvalitu kůže v oblasti, kde přišla s onou barvou do styku. Nejde o nic dramatického, pro cizí oko je to už téměř neviditelné, ale dojem, který jsem hned po zahojení z pokožky na postižených místech měla, byl, že působí jako po mírném popálení. Jak si s tím Augustinus Bader poradil? 

Všechny stopy po nepříjemné kosmetické epizodě nezmizely, ale textura i tón pleti se určitě už tolik neliší od „nepoškozené“ části obličeje. To je pro mě důkaz, že krém má schopnost urychleně regenerovat buňky, a tím pádem i vykouzlit mladistvější a zářivější vzhled. Jediné, co mě u krému moc nepotěšilo, je přítomnost alkoholu v jeho složení. 

Pleťový krém The Rich Cream, Augustinus Bader, 5900 Kč za 50 ml

 

Augustinus Bader
Info ikona
Vyplatí se investice do drahého krému?
Info ikona

 

SISLEY: DOMA MÍSTO V SALONU

vyzkoušela zástupkyně šéfredaktorky Mariya Patrovská

 

Hned na začátek musím říct, že péči o svou pleť trochu podceňuji. Každodenní půlhodinové beauty rituály nejsou nic pro mě. Stejně jako různé desetikrokové postupy. I přes to mám dobrou pleť. Nejspíše za to může dědičnost, nebo právě absence přebytku „nezbytných“ produktů. Takže žádné viditelnější vrásky, pigmentové skvrny, akné…  Jediné, s čím se trochu potýkám, je začervenání tváří. Vše směřuji k tomu, že když jsem se doslechla o kúře Sisleÿa L‘intégral Anti-Âge La Cure, u níž stačí jen ráno a večer nanést osm kapek na obličej a dekolt, byla jsem nadšená. 

Luxusní francouzská kosmetika kombinující pouze to nejlepší z přírody přišla s intenzivním ošetřením proti stárnutí, kdy po dobu čtyř týdnů nepotřebujete žádné jiné produkty. Během této doby se má obnovit kvalita pleti, která pak bude svěží a zregenerovaná. Proces má 4 fáze: impulz, obnovu, ustálení a rozkvět. Jsem nyní u ustálení a musím říct, že jsou již patrné výsledky. Opravdu mám pokožku vypnutější, spokojenější a téměř mi vymizelo zarudnutí.  Prvních pár dnů jsem přitom měla pocit, že je po nanesení kapek stažená a chce víc hydratace, ale stačí toto období přečkat a bylo mi dobře. Musím také zmínit neuvěřitelně příjemné uvolňující levandulové aroma výrobku, které má po náročném dni téměř terapeutický účinek.

Kúra Sisleÿa L'intégral Anti-Âge La Cure, Sisley Paris, 24 300 Kč

 

Sisley Paris
Info ikona

 

LA MER: ZÁZRAK, KTERÝ TRVÁ

vyzkoušela redaktorka Anna Machová

 

DNA kosmetiky La Mer tvoří zázračný komplex Miracle Broth, který obsahuje fermentované mořské řasy. Za jeho vývojem je 12 let práce a 6000 experimentů vědce Maxe Hubera, který potřeboval zregenerovat kůži postiženou popáleninami.

Co tento zázrak umí, se na vlastní kůži přesvědčuji při testování pleťového séra The Concentrate, jehož aplikaci mi online předvedl samotný manažer značky Rodolphe Bories. Do vyčištěné a osušené pleti zapracovávám pouhé tři kapky séra. Největší důraz kladu na nosoretní vrásky, oblast okolo očí, čela a krku. Poté celou rutinu zakončuji vmasírováním očního a pleťového krému. Když mi manažer z pohodlí svého pařížského domova online na obrazovce ukazuje jednotlivé tahy, vypadá to snadně, ve skutečnosti mě po pár minutách pečlivé masáže bolí ruce a záda jako čert. Ovšem Rodolphova pleť po několikaletém angažmá u značky vypadá v jeho dvaačtyřiceti doslova k nakousnutí, takže určitě na jeho propracovaných pohybech něco bude. Proto přidávám na intenzitě a vmasírovávám sérum do vrásek (manažer dokonce používá sloveso rozžehlovat) opravdu poctivě. 

Při pravidelném používání mě čeká silnější kožní bariéra a minimum akné, které vzniká kvůli mikrozánětům v pleti. Kéž by Ježíšek pár flakonů s logem La Mer zase přinesl!

Pleťové sérum The Concentrate, La Mer, 14 600 Kč za 50 ml

 

La Mer
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA