Průvodce ELLE.cz: Stylový New York

Příští týden budou v New Yorku veškeré turistické atrakce odstaveny na druhou kolej. Vypukne totiž fashion week. Socha Svobody, Empire State Building nebo Times Square se výjimečně spokojí s menší dávkou pozornosti než obvykle. Až se do velkého jablka vydáte vy, zkuste to podobně: zkraťte prohlídku zaručených senzací ve prospěch nákupů, gastronomie a autentických zážitků.

High Line a Chelsea Market
Mezi nejoblíbenější místa nefalšovaných Newyorčanů patří park vybudovaný na místě bývalé nadzemní dráhy. High Line je oáza klidu nad neustále hektickým městem. Prozkoumejte ho po celé délce a na cestu si kupte přírodní domácí nanuky od People’s Pops vyrobené z lokálního ovoce. Po procházce sejděte schody a podívejte se do Chelsea Market. Tato bývalá továrna na sušenky nyní skrývá obchody s jídlem, pekárny a restaurace. Většina lidí si zde objednává čerstvě připraveného humra. Módní průmysl tu bohatě zastupuje Anthropologie se svou eklektickou nabídkou oblečení, doplňků, šperků a bytových doplňků.

highline7

Bleecker Street
West Village se pyšní jednou z nejpříjemnějších ulic na celém Manhattanu. Bleecker street je plná obchodů s módou a doplňky, kaváren, restaurací a barů. Rozhodně se vyplatí vyhradit si na ni pár hodin. Minout byste ale neměli ani jeden z butiků Marca Jacobse. V Marc by Marc Jacobs seženete módní kolekce, v Bookmarc návrhářovu oblíbenou literaturu a v nově otevřeném Marc Jacobs Beauty pak krásnou a kvalitní dekorativní kosmetiku. O pár kroků dál navštivte roztomilou cukrárnu Magnolia Bakery. Proslavila se sice svými barevnými cupcaky, ale naším favoritem je jednoznačně vláčný banana pudding. A pokud byste stále neměli sladkého dost, namíchejte si osobní mix bonbonů v CuRious Candy. Úspěšné úlovky na konci dne oslavte zaslouženou ledovou margaritou v Panchito’s.

Magnolia-Bakery-New-York-City

Výlet přes řeku
New York není pouze Manhattan. Ačkoli byly ostatní městské části dlouho přehlíženy, nyní jsou naopak velice módní. Většina mladých umělců upřednostňuje Brooklyn, zejména pak čtvrť Williamsburg. V tamním parku East River State Park najdete každou neděli bleší trh u řeky s úchvatným panoramatem mrakodrapů. Jeho součástí jsou i četné stánky s jídlem, před kterými se tvoří dlouhé fronty. Byl by ale hřích neochutnat hotdog v asijském podání od Asiadog. Cestou z trhu se určitě stavte v Artists & Fleas, kde v originálním prostoru narazíte na vintage oblečení nebo tvorbu mladých návrhářů a šperkařů. 

Shopping v SoHo
Pokud chcete zažít nákupy jako pravá it girl, vydejte se do oblasti okolo Wooster Street. Přímo na ní sídlí proslulý obchodní dům Barney’s, ale také Selima Optique s nejlepším výběrem slunečních a dioptrických brýlí nebo concept store Piperline s kousky od více i méně známých návrhářů. Nezapomeňte zavítat i do Howard Street, kde se skrývá hipsterská Mekka Opening Ceremony.

artists_and_fleas_img_2741

Kulinářský ráj
Multikulturní prostředí města dalo vzniknout neuvěřitelnému množství restaurací a bister. Tradiční americký burger si vychutnejte v Shake Shack uprostřed Madison Square Parku. Nenechte se odradit počtem hladových strávníků před vámi, těch dvacet minut trpělivosti se opravdu vyplatí. Na grilovaná žebra se vydejte do podniku Blue Smoke, kde po večeři sejděte pár schodů a dejte si drink ve známém jazz clubu. Druhý den si dopřejte typickou kalorickou snídani v podobě hromady pancaků s bezedným šálkem překapávané kávy v EJ’s Luncheonette na Upper East Side. Ve stejné oblasti si udělejte rezervaci v Sasabune a ochutnejte několikachodové suši menu, které za nemalou částku okolo sta dolarů na osobu opravdu stojí. I přes zcela fádní interiér dostalo toto místo několik ocenění za své výtečné pokrmy. Netradiční asijské speciality vaří i kuchař v Chinese Mirch. Běžná čínská jídla jsou zde ozvláštněna indickým kořením. Tento způsob přípravy vychází z historického období, kdy se Číňani vydávali do Indie za pracovními příležitostmi. Ať už budete mít za sebou jakoukoli večeři, bezpodmínečně musíte na nejkouzelnější terasu Pod 39, kde si užijete nejen skvělé koktejly, ale i výhled na noční New York.

Podívejte se, jak se v NY fotil pro ELLE Extra styl za málo pěněz.