REKLAMA

Pořiďte si na DVD: Králičí nora

REKLAMA

Králičí nora je filmovým ekvivalentem vydatné detoxikační masáže – bolí, ale o to víc očišťuje, člověk se po ní cítí trochu vyčerpaný, ale ve výsledku je spokojený. Adaptace stejnojmenné divadelní hry, za niž dramatik David Lindsay-Abaire dostal Pulitzerovu cenu, sleduje příběh manželského páru, který se musí vyrovnat se ztrátou malého syna. A přestože budete polovinu snímku sledovat s hrdlem napůl staženým dojetím, není z Králičí nory cítit zoufalost ani zmar. Ve vzduchu po ní zůstane hlavně naděje, optimismus a ponaučení, že ačkoli tragédie může v životě stihnout kohokoli, člověk se jí nemusí nechat porazit.

Příběh sleduje Beccu (Nicole Kidman, která za svůj výkon letos získala nominaci na Oscara) a Howieho (Aaron Eckhart), jejichž čtyřletý syn jim téměř před očima vběhl pod auto. Událost se stala už před necelým rokem, a tak nás režisér John Cameron Mitchell ušetří pohledu na srdceryvné rvaní vlasů a klečení na deštivé silnici s hlavou zvrácenou k nebi. Pár se snaží pokračovat v normálním životě, namísto toho, aby ztrátě čelili společně, se však každý uzavírá do sebe. Zatímco Howie chodí na terapeutická sezení a během nich se spřátelí se sympatickou Gaby (Sandra Oh), Becca je navštěvovat přestane, dusí se nepřejícností ke své těhotné sestře a posedle sleduje mladého muže, který onoho osudného dne seděl za volantem. Právě s ním však naváže zvláštní spojení a poprvé spatří světlo na konci temné nory.

Depresivně vypadající scénář ze sebe ve výsledku vykřeše hodně krásných momentů, které podporují výborně napsané a bezchybně zahrané postavy i citlivá režie. Zajímavostí je, že na prknech newyorského Biltmore Theatre hraje hlavní ženskou hrdinku Cynthia Nixon alias Miranda ze Sexu ve městě.

DVD Králičí nora vydal Magic Box, film si za 50 korun půjčíte třeba v CityMovie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA