Také vás lákají koncerty populárních zpěváků s orchestrem?

Možná jste vždy snili, že budete pravidelně navštěvovat koncerty České filharmonie nebo chodit na operu do Národním divadla. Nic nejde najednou, a proto navrhujeme kompromis – koncerty, na nichž se spojili populární zpěváci se symfonickými orchestry. Přinášíme vám přehled těch, které stojí za vaši pozornost. Husí kůže při prvních tónech smyčců zaručena.

klus

 

Tomáš Klus s Janáčkovou filharmonií

Ne, nečtete špatně. Písničkář Tomáš Klus opravdu spolupracuje s ostravským „symfoňákem“. Společně připravili nejen unikátní turné koncertů, ale dokonce nahráli nové album Klusymfonie. Jedinečné je především tím, že skladby jsou v nových aranžích Jana Lstibůrka upravené speciálně tak, aby se smyčcovými nástroji lépe vynikly. Slyšeli jsme ukázku a pozvali všechny naše přátele do nově otevřené areny O2 universum. Koncert se tam koná 4. prosince.

farna

 

Ewa Farna – symfonický koncert

Zpěvačka polského původu a nově také maminka Ewa Farna si s orchestrem zazpívala už několikrát. Sedmého prosince se představí s Karlovarským symfonickým orchestrem a dirigentem Janem Kučerou v pražské O2 universum. „Velkolepost koncertu, reakce publika, nově znějící písně, celkové hudební provedení a nespočet lidí na pódiu dodává člověku pokoru. Je to neskutečný zážitek a já se nemůžu dočkat, až si to zopakuju v Praze,“ těší se jedna z populárních zpěvaček české a polské hudební scény.

 

dyk

 

Vojtěch Dyk & B-Side Band & Janáčkova filharmonie

Speciální koncert se koná 3. listopadu k příležitosti 10. výročí spolupráce Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu Josefa Buchty. Třiadvacetičlenný big band doplní Janáčkova filharmonie Ostrava v kompletním obsazení. „Že si kapela přizve velký symfonický orchestr, není až tak mimořádné. V našem případě ale filharmonie nefunguje pouze jako kulisa, ale stává se plnohodnotnou součástí. Je stejně důležitá jako náš big band, což se projeví na kvalitě, barvě i šířce zvuku,“ řekl kapelník Buchta pro server Novinky.cz.

 

Tak co? Na jaký koncert vyrazíte v nejbližší době vy?

 

REKLAMA