Mámám ke dni matek: Redakce ELLE prozradila, čím potěší své nejdražší

 

Co my dcery a mnohé samy mámy z redakce ELLE darujeme svým maminkám v jejich sváteční den? V Den matek odhalujeme ty své, společně s fotografiemi, které možná měly zůstat v hlubinách rodinných archivů... A možná také ne! 

Valentina Nízká

Editor in Chief ELLE

Mamce letos určitě dám, velmi neoriginálně, květiny, protože ty jsou jednoduše naše společná láska odjakživa. To ostatně můžete vidět i na fotce z mého dětství, kdy jsme spolu zažily nefalšovanou švédskou oslavu slunovratu kousek od Stockholmu. Od té doby miluji cokoli skandinávského, pamatuji si ten krásný zážitek dodnes. Ale úplně nejvíc je samozřejmě společně strávený čas, to nenahradí ani ten největší pugét na světě!

 

VALENTINA NÍZKÁ

 

Barbara Häckelová

Editorka

K nedávným kulatinám jsme mámě vyrobili koláž s portréty celé rodiny. Nebyla jsem si tím úplně jistá, protože ona není takový ten rodinný typ, co si vystavuje první dětské čmáranice hlavonožců a o vnoučatech nezavře pusu. Když jsem ale viděla tu ohromnou radost a rozzářené oči mé obvykle rezervované mámy, vím, jakým směrem se k ideálnímu dárku ke Dni matek vydat.

 

 

Aneta Bartoníková

Leading Editor ELLE.cz

Chtěla bych jí dát především to, co dala ona mně. Lásku, optimistický pohled na svět a touhu neustále se smát. Co si ale budeme povídat, tyhle věci se opravdu dost špatně balí... Zároveň vím, že si moje maminka nepotrpí na žádné velké a drahé dárky, a tak jí dám nejspíš nějaký zážitek nebo společný zájezd, kde si smíchu užijeme habaděj. K tomu přidám velkou hromadu sladkostí a napíšu jí nějaké pěkné přání od srdce. Anebo jí jednoduše poděkuji tady: „Mami, mám tě moc ráda. Inspiruj mě a směj se se mnou ještě dalších minimálně padesát let!"

 

ANETA BARTONÍKOVÁ

 

Nicole Kudělková

Social Media & Online Editor

Milá maminko, tak jako v kterýkoliv jiný den bych ti přála čas! Čas na to, abychom spolu mohly objevit všechna levandulová pole na jihu Francie a projít všechny galerie v Paříži, tak jako před lety, ochutnat papas bravas na všech kanárských ostrovech, jako před lety, a procházet se po pláži v ospalém italském letovisku, jako to spolu děláme už odmala. Ze všeho nejvíce bych ti přála právě ten čas, kterého máš tak pomálu, když jsi tak pracovitá a inspiruješ mě tím každý den!

 

Nicole Kudělková

 

Milena Žuravljova

Fashion Director

Když se mámy zeptám, co by chtěla, určitě hned řekne, že by si nejvíc přála vnoučata! Letos už to nestíhám, tak to vidím spíš na více společně stráveného času. Před pár lety jsme procestovaly ve dvou jih Indie, tak přemýšlím nad dalším nezapomenutelným dobrodružstvím.

 

Milena Žuravljova

 

Petra Štěpánková

Social Media Manager

Kdyby to bylo v mých silách, nadělila bych mamince především co nejvíce zdraví a to jak pro ni, tak i pro její maminku - moji babičku. Žádný lepší dárek mě asi nenapadá než ten, aby byly zdravé a byly tady se mnou co možná nejdéle.Z hmotných dárků to pak bude určitě kytice květin a pozvání na večeři – vzhledem ke vzdálenosti, která nás dělí, spolu netrávíme tolik času, kolik bychom chtěly, proto společné snídaně nebo večeře jsou pro nás malým velkým svátkem.

 

Petra Štěpánková

 

Karolína Wernerová

Community & Creative Consultancy

Dárek pro mojí maminku? Společný čas, toho si totiž vážíme nejvíce. Jelikož mám celou svoji rodinu v Hradci Králové, nevídáme se tak často, jak bychom chtěli. A vždycky když jsme spolu, vážíme si toho. Nebo takhle – já se to učím, protože většinou vydržím maximálně jeden den, znáte to – rodiče! Zpět k dárku, vzala bych ji tentokrát do Paříže nebo jiného metropolitního města, kde ještě nebyla. Protože když jsme byly naposledy i s babičkou v Miláně, byly z toho naprosto unešené.

 

Karolína Wernerová

 

Nikola Hejdová

Online Editor

V tento den je podle mě nejdůležitější věnovat maminkám hlavně společný čas. Mnozí dospěláci jsou zaneprázdněni prací, proto je pro ně mnohem větším oříškem vyčlenit si na blízké čas. Já jsem velmi ráda za to, že to takto nemám a s maminkou se vídám často. Doufám tedy hlavně v to, že se v neděli společně uvidíme a vydáme se na hezkou procházku. Po procházce bych jí ráda koupila nějakou kytičku a sedla si s ní do kavárny, kde bychom si daly kávu a dort. Doufám, že jí to vykouzlí úsměv na tváři. Kdyby tento plán vyšel a mamka by si tento den užila, byl by to krásný dárek i pro mě.

 

Nikola Hejdová

 

Mariya Patrovská

Zástupkyně šéfredaktorky

Takových možností se mi protočilo hlavou… Od kouzelné hůlky a tří přání, která by máma stejně nepoužila pro sebe, po světový mír, který si teď přeje snad každý a naše rodina obzvlášť. Kdybych ale měla být realista jen s kapkou snílkovství, chtěla bych koupit malý domek v Chorvatsku přímo na břehu moře, kam jsme teď několik let po sobě jezdívali. Je tam výjimečná atmosféra, hrozně uklidňující. A myslím, že to je přesně to, co máma teď potřebuje. Měsíc odpočinku, ranních osamocených procházek a klid. 

 

Mariya Patrovská

 

Dominika Szöllösiová

Picture Editor ELLE

Tento Den matek bude náš telefonát s mámou o něco delší než ostatní dny. Budeme hledat útěchu ve slovech, natahujíc náš telefonát, protože ani jedna z nás nebude chtít telefon položit, zatím. Pošleme si polibky a objetí, obě doufajíc, že ten den, kdy se budeme moct obejmout doopravdy, není příliš daleko. Vím tedy, že letenka neprodleně sem do Prahy by pro ni byl nepřekonatelný dar.

 

Dominika Szöllösiová