REKLAMA
REKLAMA

Seriály, které už teď rozhodují o vašem šatníku

 

Staly se jednoduše nedílnou součástí našeho volného času, našich diskuzí, našeho života. Proto se přepisují i od našich módních rozhodnutí, a proto s nimi mnohdy počítají i sami návrháři. Kreativní ředitel Louis Vuitton, Nicolas Ghesquièrre vydal ve své kolekci S/S 2018 merch nejpověstnějšího seriálu posledních několika let – Stranger Things. Pozoruhodné? Nikoliv... mazané! Proto přenášíme crème de la crème nadcházejících pokračování kultovních seriálů a jednu žhavou novinky, které dle našeho názoru pomyslně vybírají váš zítřejší outfit.

 

KORUNA


V lednu tohoto roku oznámil tvůrce seriálu Peter Morgan závěrečnou řadu epické ságy. Koruna na pozadí tří sezón zaměstnávala hned tři designéry – Michele Clapton, Jane Petrie a Amy Roberts. Těm se podařilo ze zdánlivě nudného historického opusu vytvořit svěží inspiraci do šatníků žen po celém světě, a to díky své přesnosti a řemeslnému výkonu. Mnoho kostýmů totiž vzniklo pečlivou kopií dobových fotografií. Rozhodli jsme se vyrobit devadesát procent Alžbětina šatníku "jednoduše nám to přišlo jako ta nejlepší cesta vpřed," řekla Michele Clapton časopisu Grazia. Seriál Koruna tak dokázal, že i dnes se můžeme učit z upjaté doby. Vysvětlil ženám sílu powerdressingu a posílil popularitu lineárního minimalismu, který s nástupem bohaté estetiky některých reformátorů dekády (Demna Gvasalia a Alessandro Michelle) postupně upadá. 

 

POLITIK 

Ke konci července by pak na Netflix měla také dorazit druhá řada svěží dávky futuro-retra s názvem Politik. Ryan Murphy, legendární tvůrce seriálů Glee a American Horror Story, se nechal spolu s kostýmní návrhářkou Lou Eyrich inspirovat americkým fotografem Slimem Aaronsem a jeho intimními pohledy do politických elit. Estetika proto čerpá z retro celků v nečekaných kombinacích se soudobým stylingem. A navíc, kdo by nemiloval Gwyneth Paltrow, jak zahradničí v kostýmku od Chanel? Nová série už teď kultovního seriálu dokazuje, že oproti stále převládajícímu normcore jsou svěží dramatické kombinace barev a vzorů skutečným lékem na život, obzvlášť komplikuje-li vám ho karanténa. 

 

THE UNDOING 

Slibovaná novinka dohromady svádí Nicole Kidman a Hugh Granta – nemůžeme být ve větším očekávání. Seriál natočený dle knižní předlohy You Should Have Known od Jeana Hanffa Korelitze kopíruje napětí z thrillerů devadesátých let a v podobné kondici je na tom i s garderóbou. Můžeme se tedy těšit na revoluční mixy jako ze Základního instinktu? Kostymérka minisérie Jessica Trejos dokazuje, že ano. Ze zatím vydaných fotografií je vidět pečlivá koncepce aktuální podoby ženskosti v mnoha variantách a vrstvách. 

 

issue

 

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.) 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA