REKLAMA
REKLAMA

Madonna: Od Material Girl po filantropku, která zachraňuje svět

Narodila se 16. srpna roku 1958 v městečku Bay City u Detroitu jako Madonna Louise Ciccone otci s italskými kořeny Sylviovi a matce Madonně Louise pocházející z francouzské části Kanady. Jako dvacetiletá brunetka odešla do New Yorku, kde měla začít její hvězdná kariéra. Započala spolupráci s disko zpěvákem Patrickem Hernandezem jako doprovodná vokalistka a postupem času založila skupinu The Breakfast Club se Stevenem Brayem. V roce 1983 vydala svoji první solovou desku, kterou pojmenovala Madonna. Jen co vydala hity Lucky Star nebo Holiday, svět jí ležel u nohou. 

 

 

Její život připomíná lifestylovou encyklopedii. Za svou kariéru zpěvačky odehrála dvanáct světových koncertních turné na pěti pěti kontinentech. Magazín Forbes ji označuje jako 39. nejvlivnější ženu planety. V roce 2006 založila s umělcem a politickým aktivistou Michaelem Bergem neziskovou charitativní organizaci Raising Malawi.

Zahrála si hlavní roli ve filmech Shanghai Surprise, Dick Tracy nebo Body of Evidence. Její nejznámější rolí je ale Evita od skladatele Andrewa Lloyda Webbera, za kterou si odnesla Zlatý glóbus za nejlepší herečka v hlavní roli. Mimochodem píseň Don't Cry For Me Argentina je v jihoamerickém státě stále jednou z nejoblíbenějších. Když ji v roce 2010 zpívala v Buenos Aires, lidé si přikládali ruce na srdce a vzdávali hold jako při státní hymně. #MadonnaForPresident

 

 

Madonna má šest dětí: dceru Louders z prvního vztahu se svým osobním trenérem, syna Rocca z manželství s britským režisérem Guyem Ritchiem, z afrického státu Malawi si adoptovala dcery Mercy, Estere, Stellu a syna Davida. Kromě vzdělání a rodinně se angažuje také politicky. Veřejně podporuje Hillary Clintonovou, pro kterou zazpívala 7. listopadu 2016 v newyorském Washington Square Parku. 

Issue09
Info ikona

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA