#BlazerDress je to, co musíte mít na podzim

 

Za prvními blejzrovými šaty stojí zajímavá historka, a ještě zajímavější ikona. Nan Kempner se narodila jako Nan Field Schlesinger v San Francisku. Coby jedináček z movité rodiny to měla snadné i nesnadné. Otec Albert „Speed“ Schlesinger, který vlastnil největší autosalon v Kalifornii, ji brzy uvedl do reality: „Krásou to rozhodně neutáhneš, tak by ses měla začít snažit a být skutečně zajímavá. “Nan údajně pod otcovým tlakem trpěla. Osobní mindráky se ale čas od času dokáží přetavit v zajímavé lidské příběhy. Výrokem svého otce žila ještě dlouho poté, a protože se nikdy v otcových očích nemohla stát krásnou, chtěla být aspoň stylová.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Korektnost stranou, tohle je nej late-summer fashion camp! MUŠLIČKY!

elle.cz

Po studiu na Connecticut College, kde se seznámila s Thomasem Lenoxem Kempnerem, šikovným bankéřem, začala sbírat kousky z nejpřednějších kolekcí evropských haute couture maisons. Pracovala pro mnohé redakce módních časopisů a dlouhou dobu působila coby design konzultantka společnosti Tiffany & Co. V průběhu svého života vytvořila jednu z předních soukromých haute couture sbírek..., s kousky od návrhářů jako Mainbocher, Dior, Yves Saint Laurent (byl jejím osobním přítelem a ona zas jednou z jeho múz) a Bill Blass. Z její sbírky se nám dochovaly některé z ikonických outfitů haute couture z druhé poloviny dvacátého století.

Během jednoho z večírků v legendárním hotelu Plaza - v roce 1966 - nedovolil hotelový maitre'd Nan Kempner vstoupit v kalhotovém kostýmku od Yvese, který ten večer měla. Proto Nan kalhoty sundala, vyhodila je do koše před hotelem a dvouřadé sako zapnula jako šaty. Ikonická nedbalost i dokonalý styling, svědci události, mezi něž patřil i Andy Warhol, historku několikrát vyprávěli v médiích, a tak se Nan Kemper stala matkou ikonického kousku.

Blejzrové šaty!

Silueta blejzrových šatů je tak silná, a to hlavně díky přizpůsobenému střihu. Délka většiny blejzrových šatů končí nad koleny, to proto jsou tak koketní a přesto formální. Zcela odpovídají kancelářskému dresscodu, dokonale fungují - v určitých variacích - na svatbách i na večerních akcích. Jsou mnohoznačné, a proto jsou tak podmanivé a dokonalé.

Nejkontroverznější kalhotky světa: takhle se zrodila tanga!

elle.cz