Co zřejmě obléknou hosté Met Gala?

Ač nyní vše zůstává v utajení, jedno je jisté: návštěvníci vzdají hold jednomu z největších návrhářů všech dob. Téma letošního Met Gala totiž zní Karl Lagerfeld: A Line of Beauty. Můžeme se tedy pravděpodobně těšit na malé reference i velké oslavy jména, které zná takřka celý svět. Mnohým z vás se vybaví léta, kdy Karl Lagerfeld tvořil pod křídly CHANEL. Muž tohoto zvučného jména však prošel mnohými módními domy, do jejichž DNA navždy vepsal kus své geniální vize. 

Lagerfeld započal svou kariéru v módním průmyslu v roce 1954, kdy v soutěži International Woolmark Prize získal první místo, jehož zisk opravňoval k nastoupení do ateliéru Pierra Balmaina. V roce 1957 pak Lagerfelda najal módní dům Patou, jako art director pro francouzský dům vytvořil deset couture kolekcí. V roce 1966 se pak po dvou letech spolupráce postavil do kreativního vedení značky Chloé. Jeho cesta pod střechou italské značky Fendi se začala psát roku 1965, od té doby pro ni vytvořil více než sto kolekcí. Spolupráce trvala dlouhých čtyřiapadesát let. 

Mohlo by se vám líbit

Disney+ chystá Kaiser Karl, nový seriál připomene Karla Lagerfelda

Paříž, sedmdesátá léta. Jméno Lagerfeld začíná pronikat na francouzskou módní scénu, stále však čeká, až jej objeví celý svět. Disney+ se chystá vydat nový seriál Kaiser Karl o vzestupu německého návrháře v konkurencí prosyceném průmyslu v Paříži té doby. Kromě zobrazení soupeření rivalů a bitev ega ve světě vysoké módy bude seriál zobrazovat epické večírky a módní dekadenci, tragické milostné aféry a přátelství, která navěky poznamenala Lagerfeldův život.
elle.cz

Éra jménem CHANEL

S domem CHANEL oficiálně spojil svůj osud v roce 1983. Od té doby až do jeho smrti v roce 2019 vytvořil nespočet kolekcí a dnes ikonických rób, kterými se zapsal do povědomí nejen módním davům, ale i široké veřejnosti. Tradičnímu módnímu domu vetkal do DNA hravý pop, zachoval jí však tvář elegantní dámy. Až v roce 2019 převzala otěže jeho dlouholetá spolupracovnice Virginie Viard, která některé Lagerfeldovy návrhy a odkazy oživuje v kolekcích jako hold svému kolegovi dodnes. V roce 1984 také do svého portfolia přidal eponymní značku Karl Lagerfeld.

Jak hosté odpoví na dress code večera se dozvíme až ve chvíli, kdy je spatříme stoupat po legendárních schodech. Jisté však je, že po vzoru námětu výstavy, která bude v Costume Institute uvedena, která ctí zesnulého návrháře za jeho práci v CHANEL, Fendi, Chloé, Balmain, Patou a jeho vlastní stejnojmenné značce, budou konat i oni. My proto přinášíme osobní selekci rób, které by mohli z archivů obléknout...

Co asi hosté obléknou?

Zdroj: Getty Images, autorský text