Designové boty, do nichž se vyplatí investovat

Některé boty zkrátka převyšují ostatní a časem se z nich stane ikonická věc, po které touží miliony žen na světě. Pravděpodobně o několika párech uvažujete i vy samy a my se nedivíme. Kromě investic do šperků, hodinek či kabelek se vyplatí si občas koupit kvalitní a nadčasový pár designových bot. Představujeme vám kousky, jež je nejen radost nosit, ale i se o ně starat. Počítejte s tím, že o nich bude snít i následující generace.

jd

Dior J’ADIOR

Balerýny, sandály, vysoký či nízký podpatek, několik barev, vzorů a ikonická mašle s logem. Takové jsou ikonické boty francouzského domu Dior J’ADIOR. Poprvé je na molo vyslala návrhářka Maria Grazia Chiuri v rámci své podzimní kolekce v roce 2019. I přes to, že módní svět spatřil tento pár relativně nedávno, mít ho ve své sbírce je téměř nutností. Navíc se hodí skoro ke všemu.

cara
mb

Manolo Blahnik HANGISI

Když si je Carrie Bradshaw ukládala v Sexu ve městě jako svůj první přírůstek do nové šatny, netušila, že se z královsky modrého páru stane ikona. Olivia Palermo je dokonce obula v roce 2014 na svou svatbu. Blahnik je mistrem svého oboru a při výrobě Hangisi se inspiroval Napoleonem Bonaparte, Josefínou a Paulínou Bonaparte. Ti všichni nosili podpatek potažený saténem i podobnou ozdobu. Co se týče šperku Swarovski na špičce boty, zde se Blahnik nechal vést svým úlovkem z italského vintage obchůdku, v němž kdysi našel velmi podobnou brož. Je na čase, abyste si našly i vy klenot svého botníku.

cara
ch

Christian Louboutin PIGALLE

Představujeme vám nejen ikonické boty, ale i stehně proslulou rudou podrážku. Která z nás „Loubotenky“ někdy netoužila obout? Nejznámější model Pigalle je pojmenován podle historické čtvrti v Paříži, kde najdete například kabaret Moulin Rouge. Mají ostrou špičku, deseticentimetrový podpatek a typické jsou také tím, že geniálně prodlužují nohy. Najdete je téměř vždy na nohou celebrit, když kráčí po červeném koberci. Raději se ani neptejte, kolik jich má Kate Moss. Pro nás jsou nutností i v nude variantě.

cara
gg

Gucci Jordaan Loafers

Po skončení první světové války si zakladatel značky Guccio Gucci při práci v londýnském hotelu The Savoy začal všímat typických znaků britské aristokracie. Jedním z nich bylo jezdectví a s ním spojené uzdy, které jeho syn Aldo využil při tvorbě legendárních mokasín. V roce 2015 prožil tento pár bot další renesanci pod rukama Alessandra Micheleho. Ten je zúžil a navrhnul je hned v několika barevných variantách. Koupením těch klasických černých ale nikdy neuděláte chybu, je to zkrátka must-have. A to i pro vašeho partnera.

ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA