REKLAMA

Boty, které prodlužují a zeštíhlují nohy

REKLAMA

Nemusíte se narodit s nohama jako Kaia Gerber (i když to je dost velká výhoda), abyste vypadala vyšší a štíhlejší. Jde to upravit změnou bot. Heslo sezony zní: "Fake it till you make it!"

Správný pár bot je jasným důkazem toho, že nejen pilates, jóga, běh a tanec dělají krásné, štíhlé, dlouhé svaly, ale že se někdy stačí jen chytře rozhodnout, co se zrovna chystáte obout.

Naučte se pět triků od stylistů a street style hvězd (kterou často nemají výšku modelek). 

NUDE ODSTÍNY

Super trik, jak si opticky prodloužit nohy, je nosit tělové odstíny bot. Béžová, nude, rosé, tyto barvy fungují za všech okolností. Ideálně, pokud jsou rovnou i špičaté a na podpatku. 

ŠPIČKY

Zlaté pravidlo zní, chcete-li opticky prodloužit a zeštíhlit nohy, potřebujete podpatky. Žádné klasické balerínky, mokasíny nebo tenisky. Ale každé pravidlo má svou výjimku a tím jsou špičky. Podívejte se na boty Victorie Beckham, ta tento trik používá hodně často.

SOCK BOOTS

Dilema o tom, jestli do lodiček nosit ponožky nebo ne vyřešili designéři tím, že začali ve velkém dělat tzv. sock boots. Kotníkové kozačky na podpatku, které jsou ale měkké a pružné jako ponožky a těsně přilehnout na nohy. Nosí je všichni. Důvod je jasný, jednak vypadají dost cool a taky dělají zázraky s nohama. Tyhle boty musíte určitě mít.

V-NECK PUMPS

Véčka se nenosí jen na svetrech, ale i na botách. Slavný tvar od Céline je dalším klíčem, jak si užívat den s dlouhýma nohama. Stejně jako výstřih do V prodlouží kulatý obličej, funguje tento trik i na nohách, které se okamžitě s tzv. V-neck pumps opticky zeštíhlí.

ŠPIČATÉ LODIČKY

A pak tu máme naprostou klasiku - lodičky na vysokém podpatku do špičky. S nimi nemůžete šlápnout vedle. Vykreslí nohy, prodlouží a protáhnout. Pro maximální efekt si k ni vezměte punčocháče ve stejné barvě, které ještě celkový prodlužující efekt umocní. Pozor na pásky kolem kotníků, které naopak nohy opticky zkracují a stejně zásadní je i správná šířka boty. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA