Elvis nosí Pradu. Filmových modelů se ujala Miuccia Prada

Zcela emotivní premiéru prožili během festivalu Cannes tvůrci i herci dramatického muzikálového snímku „Elvis“, který mapuje slávu zesnulého legendárního hudebníka i jeho vztah s manažerem Tomem Parkerem. Kvůli němu se rokenrolový král na několik let „zaškatulkoval“ v Las Vegas a nevydal se na světové turné, které si díky svému talentu jednoznačně zasloužil absolvovat. Bouřlivé reakce plné potlesku a skandování hlavní hvězdu snímku Austina Butlera dojaly natolik, že musel vší silou obejmout Priscillu Presleyovou, která do jižní Francie přiletěla, aby filmu o jejím zesnulém manželovi požehnala a zároveň podpořila práci celého týmu. 

Vzhledem k tomu, že se promítání tohoto filmu stalo jedním z hlavních hřebů festivalu, není divu, že se ho zúčastnily jedny z největších hollywoodských i evropských hvězd. Po červeném koberci se kromě hvězd „Elvise“ prošla například herečka Sharon Stone, zpěvačka Shakira, zpěvačka Kylie Minogue, kapela Måneskin, modelka Elsa Hosk a mnohé další slavné tváře v extravagantních, nebo naopak elegantních róbách. Tyto celebrity se posléze staly svědky a účastníky historicky nejdelšího potlesku ve stoje v rámci festivalu Cannes. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Elvis je Luhrmannovým prvním celovečerním režijním počinem od filmu Velký Gatsby z roku 2013, který měl světovou premiéru též na filmovém festivalu v Cannes. Jeho díla jsou známá svou extravagancí a důrazem na módu. Proto se, stejně jako u „Velkého Gatsbyho“, kostýmů zhostila Miuccia Prada v rámci značek Prada i Miu Miu společně s kostýmní výtvarnicí Catherine Martin, držitelkou Oscara za kostýmy k filmům „Moulin Rouge!“ a „Velký Gatsby“. 

„Krása a ikonický styl Priscilly Presley nesmazatelně poznamenaly současnou kulturu. Pro Baze a mě bylo proto důležité, abychom zůstali věrni tomuto odkazu tím, že nejen napodobujeme skutečné oblečení paní Presleyové, ale že jsme našli moderní způsob, jak propojit publikum s jejím osobitým stylem,“ sdělila o kostýmech v tiskové zprávě Martin.

Miuccia Prada si přála vytvořit modely, které pracují s esencí a siluetou jednotlivých postav, podtrhují věčnou nadčasovost, připomínají minulost a zároveň působí současně. Po promítání filmu je jasné, že snímek „Elvis“ bude stylovou podívanou plnou mistrovského umu, módy, hudby a pohybů, které šokovaly celý svět. 

 

 

Studio Warner Bros. své rokenrolové dílo uvede v amerických kinech 24. června 2022. Do českých kin vstoupí Luhrmanova senzace již 23. června 2022, tedy s mírným předstihem.

Premiéra filmu i natáčení bylo poznamenáno covidem, tvůrci i producenti snímku se tak museli popasovat s odklady a mnohými problémy. Koronavirem se během natáčení nakazil například Tom Hanks, ztvárňující manažera Toma Parkera. Režisér snímku mu tak několikrát děkoval, že film dokončil i přes nemoc, která mu v jeho věku mohla způsobit velké potíže či nemilé následky.

 

Elvis Presley: První hvězda showbyznysu

elle.cz

Zdroj: Prada, Variety, Deník