H&M vytvořilo kolekci pro všechny okouzlující nomádky

Nová jarní kolekce H&M Studio ve vás vyvolá touhu po cestování a nových zážitcích. Touhu nechat daleko za sebou ruch velkoměst, smog a přeplněné ulice a utéct do pouště. Třeba jako je ta v americké Arizoně, která posloužila jako inspirace návrhářům švédské značky. 

Kolekce je nekompromisní, strhující a plná nenucených, přesto výrazných kousků. Základem jsou bavlněné bílé košile inspirované safari stylem. Glamour kolekci dodávají flitrované šaty, které tvoří spolu s khaki bundami neočekávanou kombinaci a odkazují na styl legendární ikony Bianky Jagger. 

hm

Společným jmenovatelem je lněný materiál, který skvěle vypadá na bundách, šatech, kalhotech i sakách. V kolekci však nechybí ani vzdušné šaty, které svým duhovým vzorem odkazují na minerální jezera státu Utah, či hedvábné pyžamové obleky, které můžete vzít na postele i VIP klubu. 

A doplňky? Jednoduché ploché sandálky znázorňují eleganci 24/7. Pro jakékoliv dobrodružství si pak nezapomeňte sbalit plavky v celku či výrazné šperky. Celkovou image kolekce doplňuje parfém, který je nápadnou směsí bergamotu, jantaru a pižma a vytvořil ho exkluzivně pro H&M Nisrine Crillé ze světoznámé parfumérské společnosti Givaudan.

 

hm

s PERNILOU WOLFHART (Head of Design) a ANGELIKOU GRIMBORG (Designer Womenswear):

Každý rok představujete několik kolekcí H&M. Čím je pro vás H&M Studio výjimečné?

Pernilla: „Tato kolekce se umí dívat do budoucnosti! Všechny linie H&M se snaží světu představovat nositelné oblečení, ale H&M Studio nabízí zároveň nejnovější módní trendy z přehlídkových mol. Nositelné a přesto originální kousky, díky kterým v davu určitě nezapadnete.”

Angelica: „Přesně. H&M Studio nabízí kolekci označenou módními trendsettery jako „of-the-moment”. Tedy kolekci, která je opravdu trendy, zapamatovatelná a přesto nositelná. Navíc je zde velký důraz na kvalitu. Látky jsou nádherné, vzdušné a kvalitní.”

Co byla vaše inspirace pro kolekci SS19?

Pernila: „Všechny ženy s označením „The Glam Explorer”. Ženy, které milují cestování, objevování nových krajin, kultur i věcí nejen na cestách, ale i v běžném životě. Ženy, které se nebojí experimentovat. Představuji si, že ji bude nosit žena, která užívají západ slunce na střeše ve flitrované sukni a khaki bundě. Žena, která vstane brzy ráno, aby se vydala na trek k jezeru, kde se pak při východu slunce vykoupe nahá. Moderní nomádka.”

Jaké jsou vaše nejoblíbenější kousky? 

Angelica: „Je opravdu těžké vybrat jen jeden. Já sebe sama ale vidím, jak v létě běhám po měste v jednoduchých lněných šatech v zebřím vzoru a na nohách mám zavazovací sandálky, které večer vyměním za šik kozačky.”

hm

Kolekce H&M Studio bude k dostání ve vybraných obchodech a online na www.hm.com od 21. března 2019

EBC promo