How to style it: Minišaty

Minišaty jsou výrazným kouskem v šatníku a jejich variabilita může být překvapivě široká. Odhalí vaše tělo, ale pouze pokud chcete. Kombinovat je totiž můžete i s kalhotami nebo například s rolákem. Budou ryze ženské, ale jen ve chvíli, kdy si to budete přát. Nosit je totiž můžete samotné i s pánským sakem. Pamatujte, že nejdůležitější je, abyste se ve vašem outfitu cítila jako ryba ve vodě. Musí vám nejen padnout, musí vás i bavit. Minišaty jsou skvělým základem pro různé kombinace a mohou vytvořit vždy jiný dojem. Buďte kreativní a zkuste různé stylingy, a najděte to pravé pro vás. Klíčem k úspěchu je být kreativní a experimentovat! Jakmile si vyberete perfektní minišaty, můžete je nosit různými způsoby. Zde je sedm způsobů pro každý den, jak toho docílit:

1. Minišaty, klasika, která nezestárne

Jistě. Minidress nebomalé černé tu jsou už pěkně dlouho a je na ně spolehnutí. Přidejte ke svým minišatům malou kabelku a vysoké podpatky. Doplňte outfit elegantními šperky a jemným make-upem. Ať už se chystáte na večeři či společenskou událost, nebude to krok vedle. Dbejte na správný balanc. K jemným šatům si můžete dovolit výraznější make-up či styling vlasů, v opačném případě naopak. 

2. Na rebelku

Vytvořte rebelštější vzhled tím, že minišaty doplníte o koženou bundu. Taková biker jacket z veskrze elegantního kousku, kterým minišaty bezpochyby jsou, udělá cool kus oděvu. Kombinovat dle příležitosti můžete s teniskami nebo s vysokými podpatky. Tento kontrast mezi něžnými šaty a drsnými doplňky vás bude ohromně bavit!

3. Berte to sportovně

Zkombinujte minidress s teniskami, denimovou bundou a kšiltovkou. Minišaty nemusí být výhradně pro formální příležitosti, nosíme je také v rámci každodenního šatníku. Kombinování elegantních prvků se sportovními je nyní trendy ještě víc než kdy dříve. Mohou za to mnohé módní spolupráce značek, ale také například značka Miu Miu, která na runway přinesla estetiku tenisových kurtů a baletu.

Mohlo by se vám líbit

How to style it: Maxisukně, trend podzimu 2023 a způsoby, jak ji nosit

Maxi sukně jsou výjimečným módním kouskem, který může být skvělým přídavkem do každého šatníku. Jakmile zvládnete umění kombinovat je s různými topy a doplňky, můžete vytvářet nekonečné množství stylových outfitů pro každou příležitost. Nebojte se experimentovat a vyjádřit svůj vlastní módní názor sukní dlouhou až po paty!
elle.cz

4. Vrstvěte

V chladnějších měsících zkuste minišaty vrstvit. Tímto způsobem můžete nosit své minišaty i v zimě. Přidejte pod ně rolák nebo přes ně přehoďte svetr a ohrňte jej tak, aby odkrýval váš pas. Kombinace minišat a oversize svetru vytvoří zajímavý kontrast. Můžete si pomoct také vysokými kozačkami, které jsou letos rovněž v kurzu.

5. Silonky

Ne každý je s nimi kamarád, ale jakmile se dobře poznáte, už se s nimi nebudete chtít rozloučit. Silonky totiž nemusí být jen obyčejné a v barvě, která se vydává za tělovou, ale vy ji nikdy dokonale nevychytáte. Sáhněte tentokrát po silonkách se vzorem nebo takových, které září barvami. U nás kvalitní silonky seženete například v Calzedonii. Zacházejte s nimi opatrně, platí, že při nesprávném zacházení vaše přátelství nebude trvat dlouho. Ale i za těch pár slastných momentů, kdy si se svým outfitem můžete jejich pomocí hrát, to stojí!

6. Přes kalhoty

Minišaty nejsou pro každého, připouštíme. Mají však jednu obrovskou výhodu – můžete si je přizpůsobit podle sebe. Proto si můžete pohrát s vrstvením a volnější minišaty obléknout přes kalhoty. Skvěle budou vypadat například romantické šaty s nabíranými rukávy spolu s širokými denimovými kalhotami například v kultovním střihu 501 od Levi's. Nenechte se odradit, tuto kombinaci budete milovat.

7. S kabátem se sakem

Sáhněte také po kabátu dlouhém až na zem, který v ostrém kontrastu bude minišaty doplňovat, nebo po pánském saku s širokými rameny. Tato kombinace zaručí ležérní je ne sais quoi dojem, který bude efektivně fungovat za každé příležitosti.

How to style it: Minišaty

Zdroj: Autorský článek