Jackie, Diana a Kelly: Kabelky, pojmenované po významých ženách

 

Gucci: Jackie

Poprvé byla představena pod označením G1244 v roce1961 jako unisexový kousek. Poté si však tuto kabelku oblíbila Jackie Kennedy a často ji stylovala se svými ikonickými brýlemi. Kabelky ve tvaru půlměsíce z dílny Gucci se stala synonymem elegance první dámy. Ta s ní byla dokonce tak často fotografována, že to značku přimělo změnit název kabelky na její počet. Dnes “Jackie” milují módní nadšenci i celebrity po celém světě a Alessandro Michele tento archivní kousek znovu oživil ve své pánské kolekci podzim/zima 2020. Updatovaná verze z roku 1961 je tak nyní k dispozici v mini, malé a střední variantě a v různých barevných obměnách. 

Jackie Kennedy

 

Gucci: Diana

Po obřím úspěchu “Jackie” se Gucci opět vrátil do svých archivů, aby redesignoval další skvost - kabelku s bambusovým uchem, kterou si oblíbila princezna Diana v průběhu 90. let. Často ji párovala s mikinou a biker shorts, což by i dnes byl super trendy outfit.  

Lady Diana

 

Hermès: Birkin

Je považována za symbol bohatství, a to především kvůli svému dlouhému čekacímu listu. Tato jedinečná kabelka, která je dnes považována spíše za investici než rozmar, byla pojmenována po britské herečce Jane Birkin a světlo módního světa spatřila v roce 1984. Traduje se, že design tašky vznikl v letadle na cestě z Paříže do Londýna, když tehdejší ředitelka Hermès Jean-Louis Dumas a Jane Birkin seděly náhodně vedle sebe. 

Jane Birkin

 

Dior: Lady Dior

Lady Dior, kterou princezně darovala první dáma Francie Bernadette Chirac v roce 1995, je ztělesněním elegance a ženskosti a zůstává jednou z nejrelevantnějších kabelek současnosti této značky, a to i vedle slavné Saddle bag. Diana si kabelku natolik oblíbila, že si objednala všechny její dostupné verze a Dior díky ní získal obrovský marketing. Proto tašku po Lady di nakonec i pojmenoval. 

Lady Diana

 

Hermès: Kelly

Dalším oblíbeným objektem z dílny Hermès je Kelly bag, která překvapivě nebyla pojmenována po monacké princezně. Ta se do kabelky poprvé zamilovala již při natáčení filmu Alfreda Hitchcocka Chyťte zloděje. A poté ji proslavila, když jejím lichoběžníkovým tvarem zakrývala těhotné bříško před paparazzi. Ačkoliv byla tato kabelka spojována s Grace Kelly celé dekády, oficiálně po ní byla pojmenována až v roce 1977.

Grace Kelly

 

Salvatore Ferragamo: Sofia

Jako věrná klientka a přítelkyně italského návrháře bot Salvatora Ferragama se legenda filmu Sofia Loren dočkala “své kabelky” v roce 2009, kdy byla představena jako pocta herečce v rámci kolekce jaro/léto.  

Sofia Loren

 

Alexa: Mulberry

Mulberry Alexa vzala rok 2010 útokem. Inspirací jí byla módní ikona Alexa Chung. Deset let poté, co byla kabelka uvedena na trh, oznámila značka, že přichází s novou capsule kolekcí navrženou právě Alexou a tato spolupráce byla inspirována tomboy stylem a nostalgií 70. let. 

Alexa Chung

Outfity pokračování Sexu ve městě jsou důkazem, že seriálu došel dech

elle.cz