Outfity pokračování Sexu ve městě jsou důkazem, že seriálu došel dech

 

Pamětníky musí uveřejněné záběry z připravovaného pokračování příběhů - nyní už jen trojice newyorských kamarádek - bolet u srdce. Carrie, Miranda i Charlotte vypadají jako karikatury sebe sama. Jejich looky byly sice vždy nadsázkou, kde každý detail prozrazoval osobitosti charakteru dané postavy. Od posledního dílu uteklo přesně sedmnáct let. I když pak ještě přišly dva filmy, které neoplývaly zrovna bezchybnou dramatickou linkou, dělaly dojem čaje, který jste si připravili z předtím čtyřikrát vylouhovaného pytlíku.

Kdyby uměla postava Carrie včas odejít do věčných lovišť, byla by dnes oslavovaná s podobnou pompou jako Lady Diana. Zakládaly by se Instagramové účty, kde by se vzdychalo nad jejím úžasným a nenapodobitelným stylem. S myšlenkou, že se už někdo nebo něco nikdy nevrátí, vzniká pocit nedosažitelnosti a luxusu. Outfity, které herečka Sarah Jessica Parker a její kamarádky v původním Sexu ve městě nosí, výrazným způsobem ovlivnily soudobé dějiny módy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Carrie byla v roli jedné z prvních globálních influencerek, když ženy po celém světě chtěly „Manolky" a náhrdelník se jménem, jako měla ona. Říká se tomu zeitgeist, duch doby, který symbolizovala její baletní sukně, co stylistka Patricia Field údajně našla za pět dolarů na bleším trhu. Carrie a spol. představovaly „jinou dobu", kdy se seznamovalo na ulici, kouřilo v baru a být single stále představovalo společenské stigma. Tyto časy jsou pryč, někomu chybí, jiný je rád, že se poměry proměnily.

Sex ve městě? Spíš sex za covidu a s Božským v trvalé izolaci

elle.cz

I když byste si ve vintage obchodech moc přáli najít ony „novinové šaty" od Galliana, jaké si Carrie oblékla v roce 2000 nebo na online obchodech s kabelkami pátráte po modelu „Saddle bag" od Diora, váš hlad po inspiraci pokračování Sexu ve městě, neukojí. V dnešní době se neustále skloňuje pojem „autenticita". Obrovskou popularitu zažívají instagramové účty jako @parisiensinparis, které ukazují, jak vypadá styl opravdových lidí na ulici. And Just Like That místo toho překládá trojici padesátiletých kamarádek, které dělají dojem figurín z voskového muzea.

Nejpresvědčivější styling má zatím podle fotografií z natáčení „bývalka" Božského Natasha, která v minimalistickém luxusním outfitu připomíná všechny ty bohaté a sofistikované zákaznice newyorských značek, co právě letí: The Row a Khaite. Nejsmutnější je pohled na poněkud oteklý obličej Kristin Davis v modelu od Givenchyho z roku 1996.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Je třeba být ale čestný a s celkovým hodnocením kostýmů, co vznikly pod taktovkou někdejší kolegyně Patricie Field Molly Rogers, vyčkat. Na instagramu @justlikethatcloset, který se věnuje outfitům připravované série, byl už k vidění třeba styling nové postavy Lisy Todd Wexley. Ten dělá výrazně kladnější dojem než to, do čeho výtvarnice oblékla Carrie a její partu.

Je velmi chvályhodné, že popkultura začíná ukazovat také ženy po padesátce jako hlavní hrdinky, které se zabývají i tím, co bylo dříve určeno pouze mladým. Tedy svůj vzhled a milostné či přátelské vztahy. Jen škoda, že z uvedených ukázek je patrné, že hrdinky neprodělaly žádný zásadní vývoj, jen se křečovitě drží éry, ve které se jim dařilo nejlíp. Alespoň co se módního hlediska týká.

Toxický pan Božský. Proč by takový muž neměl být vaším idolem?

elle.cz