Je tohle módní překvapení roku? Daniel Lee opouští Bottegu Venetu

 

“Můj čas strávený v Bottega Veneta byl jedinečnou zkušeností,” uvedl Lee. “Jsem vděčný, že jsem mohl pracovat s výjimečným a talentovaným týmem a jsem navždy vděčný všem, kteří se podíleli na vytváření naší vize. Děkuji i Francois-Henri Pinaultovi za jeho podporu a za příležitost být součástí příběhu Bottega Veneta.” 

Bottega Veneta se loučí se svým kreativním ředitelem Danielem Lee po třech a půl letech spolupráce. Britský designér oživil tento italský módní dům způsobem, který zelektrizoval fashion scénu a zabarvil jí do jedovaté zelené. Jeho moderní pojetí tradičních kousků a elegance plná experimentů zaplavily popkulturu. “Díky jeho specifické vizi se stalo dědictví módního domu relevantním a Lee ho opět vrátil do centra dění,” řekl Pinault předseda a generální ředitel společnosti Kering, pod níž Bottega patří.   

 

 

Daniel Lee získal magisterský titul na Central Saint Martins College of Art and Design v roce 2010 a poté pokračovat na stáže do módních domů Maison Margiela či Balenciaga. Pracoval pro značku Donna Karran, spolupracoval s Nicolasem Ghesquièrem a v Céline s Pheobe Philo jako člen jejího návrhářského týmu. Poté získal post kreativního ředitele. Jeho zkušenosti vedly k tomu, že pod Značkou Bottega Veneta pozvedl minimalistický styl na novou úroveň. Vytvořil kabelku, která se zapsala do historie brandu jako nejrychleji prodávaná kabelka historie a stala se základním stavebním kamenem instagramového streatwearu. Dnes jí nosí i takové hvězdy jako Rihanna či Hailey Bieber. Svou poslední kolekci předvedl před měsícem v Detroitu a ta opět potvrdila jeho odvážnou snahu o futuristickou eleganci. Lee je pro své nezaměnitelné a “on point” instinkty nominován CFDA na designéra roku a respekt k jeho práci se šíří módními kuloáry.  

Proč se však se značkou rozloučil, zatím není jasné, ale pokud připravuje vlastní projekt, jsme připraveni! Jsme také nesmírně zvědaví, kdo ho v čele Bottega Veneta nahradí. To bude brzy oznámeno.

Mohlo by se vám líbit

Bottega Veneta jako první značka v historii opustila Instagram

“Je nám líto, ale tato stránka není dostupná,” - ne, Bottega Veneta vás nezablokovala, jen se rozhodla smazat Instagram. Pokud vezmeme v úvahu, že to byli právě influenceři na sociálních sítích, kteří měli velkou zásluhu na oživení dlouhou dobu hybernující značky, zdá se tento krok být poněkud matoucí.
elle.cz