Jil Sander a Birkenstock: Ošklivé sandále, co chtějí všichni

 

Fenomén ošklivých sandálů není v rámci módního světa ničím novým. Ať už ty ortopedické nebo ryze sportovní jsou v kurzu od roku 2013. Tehdy nepřekonatelná návrhářka Phoebe Philo, která v té době vedla značku Celine, poslala na molo velmi elegantně oblečené modelky, obuté do zdravotnických sandálů. Od té chvíle se trend, který začal jako ironie, stal mainstreamem. Podívejte se na sandále z aktuální kolekce The Row a uvidíte velmi podobný styl okolo sebe na ulici nebo v MHD. Nebude je na sobě mít ale cool influencerka, ale s drtivou pravděpodobností spíš pán středního věku v rybářské vestičce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

2021 UGLY SHOES TREND: (Anti-)sexy dřeváky

Dřeváky: robustní a neohrabaný trend obuvi z konce 70. let, který pravděpodobně nosila vaše máma, když byla ve stejném věku, jako dnes vy, are back!
elle.cz

Ironické sandále jsou k nám zkrátka kruté. V zemích, kde průměrný vkus dosahuje vyšší úrovně, dávají „ošklivé módní trendy" smysl celkově, působí jako protiklad uhlazenosti. V Česku ale potřebujeme nejdřív ovládnout pravidla oblékání než je začneme porušovat. Z takového pohledu působí spolupráce Birkenstock s Jil Sander pro nás jaksi nepatřičně. Podobně neforemný sandál nosí lidé, kteří si často libují ve staré dobré oldschool batice, harémových kalhotech se sedem u kolen a účesem, který aspiroval na to stát se dredy, ale nedotáhl to tak daleko.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Zároveň nelze Birkenstockům v kolaboraci s Jil Sander zas tak úplně křivdit, protože se v ní najdou i modely, které vypadají snesitelně. Dokonce s tím správným stylingem by vypadaly dobře i k outfitům, které se neřídí poslední módou a jsou zkrátka a dobře „jen" padnoucí a nadčasové.

Pokud nad touto kolekcí uvažujete, pak bude dostupná od prvního července online, a jestliže si nevyberete z kolaborace s Jil Sander, je pro vás připravena například ta s Rickem Owensem, Valentinem, Proenza Schouler či dokonce s publikací Monocle.

Mohlo by se vám líbit

Samá guma, díry a Victoria Beckham by je nikdy neobula? Co je to?

Umění kolaborace není mrtvé a stejně tak ani nenáviděné Crocsy. Naopak je tato značka silnější než kdy dříve, a dokonce se její barevné excentrické výtvory vyprodávají během pár minut. Jak se z boty, se kterou byste se dříve styděli jít i vynést odpadky, stala otázka sběratelské cti?
elle.cz