REKLAMA

Manolo Blahnik slaví 50. let tvorby velkolepou výstavou!

REKLAMA

 

Vůbec poprvé budeme mít možnost prozkoumat kompletní archiv luxusní značky v pěti digitálních místnostech. Od prvního butiku na Old Church Street v Londýně až po legendární lodičky ve filmu Sex ve městě... Jehlové boty, sandály, mokasíny a boty Manola Blahnika, které spojují umění s řemeslnou zručností, stejně jako dovedností a moderností, doprovázejí ženy – i muže – již půl století.

Španělský designér, který svou tvorbou vždy vytvářel rodinný odkaz projekt koncipuje se svou neteří, generální ředitelkou značky Kristinou Blahnik. Spolu nad strukturou expozice strávili měsíce. Interaktivní zážitek, vytvořený ve spolupráci s kurátorkou Judith Clark a digitálním designovým studiem Ronin, uvrhne veřejnost do světa Manola Blahnika prostřednictvím skic, filmů, fotografií a dříve neviděných modelů. Pro Kristinu Blahnik je první otevření dveří do firemního archivu jako „splněný sen“. A to je jen začátek, vysvětluje, protože virtuální zážitek bude nadále růst a bude vyprávět příběh Manola Blahnika tak, jak se v reálném čase vyvíjí.

 

Manolo Blahnik
Info ikona

 

První z digitálních místností — The Palette Room — se zaměřuje na 80 skic uspořádaných do spektra barev, kde mohou diváci objevovat nevyřčené příběhy. The 70s Room se mezitím ohlíží na cestu španělského designéra a vývoj jeho tvorby prostřednictvím filmových klipů, novinových výstřižků, portrétů a fotografií. Třetí místnost, 12 Friendships, se zaměřuje na přátelství a setkání, která ovlivnila tvorbu Manola Blahnika, počínaje Dianou Vreeland, která designéra povzbudila k zahájení jeho kariéry a poslední dvě digitální místnosti – Zlatý pokoj a Naše rodina – představují nejextravagantnější výtvory domu, stejně jako rodinu a členy týmu, který po padesát let vytvářel dědictví Manolo Blhanika.

 

Manolo Blahnik
Info ikona

 

V rámci oslav svého výročí nabízí luxusní značka také limitku „Gold“, vytvořenou z jemných materiálů, jako je peří, krajka nebo makramé. Edice zahrnuje boty, lodičky, sandály, podpatky a ploché muly, kotníkové boty a mokasíny, vše v různých odstínech zlata. Manolo čerpal inspiraci ze svého dětství, z miniaturních zlatých zvonečků, které na náramku nosila jeho matka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA