Minimalismus "je ne sais quoi": Které značky oblékají módní insideři?

 

V širších kruzích tyto značky možná nejsou tak známé, ale v rozhovorech módních nadšenců se o nich vedou sáhodlouhé diskuze. Jsou ještě docela malé, ale není neobvyklé, že na sociálních sítích se těší velké oblibě. Ať už pro svou dokonale vyladěnou estetiku či kousky, o kterých si říkáme, že je jednou chceme mít. Tak které značky se dostávají do záře reflektorů, pomalými, avšak sebevědomými kroky?  

 

Miista 

Tato značka operuje na lince Londýn – Barcelona a esence těchto dvou evropských metropolí je vepsána hluboko v její DNA. Zatímco Londýn jí do vínku přidal módní know-how, Barcelona ji obohacuje o hravost, která je pro Miistu natolik příznačná. Navíc Miista předvádí dokonalou práci s trendy – z nadcházející sezóny si vždy vezme nějaký trend, který však přizpůsobí k obrazu svému. Výsledkem jsou hranaté špičky, skulpturální podpatky i šněrovací boty z outdoorových provázků, které nás nepřestávají bavit. 

Buyer's tip: Minnie Boots 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Khaite 

Newyorská značka Khaite je dokonalou symbiózou mezi minimalistickým a romantickým šatníkem. Prohlédnete-li si kolekce Khaite, dýchne na vás atmosféra večírků a múz, které na nich potkáváte, oděných v dokonale padnoucích šatech jednoduchých siluet. Khaite je však doplňuje o drobné romantické detaily v podobě řasení, vrstvení, nadýchaných rukávů či hranatých výstřihů, ovšem za zachování jednoduchého faktu – že v jednoduchosti je krása. 

Buyer's tip: The Ista Top 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Rejina Pyo  

Rejina Pyo už dávno není známá jen pro své drobné kabelky s mašličkou. Za poslední roky nám vyrostla do krásy, a to včetně nenuceného "je ne sais quoi". Londýnská značka nám servíruje kousky, které chceme nosit všechny, a chceme u toho vypadat přesně tak nenuceně a přirozeně, jako značka zamýšlí. Svou pozornost zaměřte na skvěle tvarovaná saka i na neobvyklé kabelky. 

Buyer's tip: Ellis Bag 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Sunnei 

Milán není jen domovem Prady. V roce 2015 na scénu vstoupila za odhodlání Lorise Messiny a Simone Rizzo mnohem mladší značka, která se při pohledu na kolekce může zdát býti nezařaditelná. Jde sice o milánský brand, ale jako kdyby ve svých kolekcích kombinoval prvky ulic Berlína a kodaňské přirozenosti. Jedno však říct můžeme s jistotou – hravý a inovativní minimalismus Sunnei je nakažlivá záležitost.  

Buyer's tip: Rubberized Earrings 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Bevza 

Esenciální kousky pro rozené minimalistky, monochromatická paleta oscilující mezi béžovou a černou. Střihy kombinující věčné stálice, ovšem vypůjčující si z aktuálních trendů to, co se jim zrovna hodí. Za povšimnutí také stojí kvalitní materiály, které kouskům dodávají na kráse. To je Bevza, vážení! 

Buyer's tip: V-neck knitted long dress 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Oblékat vintage, zn.: prémiově. Kam pro luxusní kousky z druhé ruky?

Vintage, pre-loved, second hand. Ať už módu z druhé ruky nazýváte jakkoliv, znamená skoro vždy totéž. Vintage móda zažívá neuvěřitelný boom a v průběhu posledních pár let, co je na vzestupu, se trh s ní neustále proměňuje. Není tedy divu, že mezi klasickými obchody se second hand módou plnými stojanů s nadbytečným oblečením, ve kterém najít kvalitní kus oděvu je jak hledat jehlu v kupce sena, se už objevují takové obchody, které prodávají převážně online a nabízejí prémiové vintage kousky od značek, o kterých se vám možná dříve jen snilo. Kde je najít?
elle.cz