Christian Dior Haute Couture S/S 2014

Vypadá to, že teatrální prvky haute couture přehlídek jsou navždy minulostí. Nástupce Johna Galliana má jasnou představu o tom, že móda by měla být i funkční záležitost. Zároveň nesmí postrádat fantazii a ženskost, kterou se módní dům proslavil.

Vzdušná geometrie. Tak by se ve dvou slovech dala popsat poslední haute couture kolekce. Belgický návrhář pro sezonu jaro a léto načrtl složitou geometrickou rovnici. Na sebe navrstvenými detaily změnil texturu látky a promyšlenými střihy navodil dojem vzdušnosti a prostorové hry.

Něžnost podpořila paleta bílé, nude růžové, pastelově modré, černé. Drama pak umocnily výrazné doplňky. Mašle, masivní látkové květy a origami. Revoluční krok ale Raf udělal, když na couture molo modelky obul do tenisek. „Chtěl jsem vysokou módu osvobodit od restrikcí, které v ní stále panují,“ řekl v zákulisí po skončení show návrhář. Dalším nepřehlédnutelným prvkem se staly metalické lodičky, které v kontrastu s rozvlněnými motivy modelů působily strohým a chladným dojmem.

Celý look pak byl dotažen pro poslední sezony typickým nude make-upem, kterému dominovala tmavě rudá vamp rtěnka.

V redakci jsme se zamilovali na první pohled. Vy také?

EBC promo