MFW report: Pucci, Cavalli, Jil Sander a Bottega Veneta

Roberto Cavalli

Zimní kolekce Roberta Cavalliho připomíná apokalypsu módního světa. Krásná stvoření zahalil do divokých kožešinových kreací, různých druhů kůže a rozervaných látek. Modelkám, které na molo vyšly s tmavými mokrými vlasy a temným pohledem, navěsil na krk náhrdelníky s peřím a cáry šifonu. Tmavé odstíny leštěného zlata, kovově šedá, bordó a tmavě modrá. To je paleta barev, která podpořila zoufalý a otrhaný vzhled. Stejně jako většina návrhářů, se i Roberto Cavalli na podzim držel jednoho z hlavních trendů - mixování materiálů. Linie nabízí vše. Kabáty, saka, bundy, vesty, roláky, svetry, kalhoty, sukně i šaty. To vše v sexy hardcore zombie stylu.

Emilio Pucci

Bylo nebylo... I tak by se dala začít popisovat kolekce pro období podzim/zima značky Emilio Pucci. Peter Dundas opět předvedl, že klade veliký důraz na dokonalé zpracování. Náročné a složité modely inspirované barokem, rokokem, Goyou, Sissi a pohádkami bratří Grimmů jsou naprosto úchvatné. Svědčí o tom hluboké sexy výstřihy, provokativní výrazná ramena, kožichy, půvabné halenky či bohaté zdobení a drahé materiály. Pohádkovou kolekci jen občas "narušil" kousek oblečení, určený pro denní nošení. Celkový dojem je vskutku takový, jako kdyby byla sbírka vytvořená pro dívku, která žila kdysi dávno, za sedmero horami, za sedmero řekami v království jménem Pucci.

Jil Sander

Nová kolece Jil Sander působila, jako kdyby Audrey Hepburn jela na hory. Šedesátá léta prostoupila každý model. Výrazné barvy (jak jsme u značky zvyklí) působily na čistých střizích dokonale. Vzorů bylo pomálu - tedy pouze pokud šlo o pleteniny. Jásavou škálu jistila černá. Maxi střihy šatů a topů záměrně kontrastovaly s upnutými ski nohavicemi cigaretového střihu. Zajímavým doplňkem byly bezpochyby návleky přes hlavu a mokasíny na platformě. Teď už jen zarezervovat luxusní středisko v Aspenu.

Bottega Veneta

Přehlídku, ve které hrály prim barvy, otevřela Karolina Kurková v hořčicově žluté maxi bundě. Střihy modelů byly jednoduché. Vypadaly jako kdyby se múzou Coco Chanel stala Twiggy. Svůdnou krajku, jež se ujala hlavní role, doplnil lesklý satén. Sexy linii ještě víc podpořila hadí kůže na psaníčkách a kabelkách. Celá kolekce vygradovala v přehlídku večerních rób. Korzetové šaty s do detailu promyšlenými sklady látky vypadaly dramaticky. Kdy je uvidíme na červeném koberci?

EBC promo