Valentino Haute Couture S/S 2014

Do centra francouzské metropole přenesl kouzlo tajemného lesa, divočinu, ale především vznešenost opery. Tou se kreativní ředitelé Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli nechali inspirovat nejvíce. Přehlídku tedy zcela jasně zahájily šaty z čirého tylu ozdobené textem a notami z Verdiho opery La Traviata. A každý následující model pak představoval jiné operní představení.

V tajemném, vznešeném, ale přitom odvážném duchu se nesla celá kolekce. Kombinace peří, tylu, krajky a šifonu umocnily nadpozemský dojem a stejně jako hudba transparentní modely jen vlály v rytmu chůze. V kontrastu se snovým světem not pak působil přechod do divočiny, kde se na šatech střídavě proháněly divoké šelmy, mytologické postavy i les s jeleny, ve kterém se občas proletěli i motýlci a ptáci

le_d__fil___valentino_haute_couture_automne_hiver_2013_2014_4507_north_788x429

V barvách dominují přírodní tóny, ale jsou v bohatších odstínech. Smaragdová zeleň, korálová červená či písečná béžová dokonale korespondují s divokými vzory a precizními detaily. Aby teatrálnosti a dynamiky nebylo příliš, střih modelů Valentino nechává volný a splývavý. Díky jednoduché a uvolněné siluetě naprosto ohromí umělecké výšivky, krajkové ozdoby, brokát či perfektně střižené límečky.

EBC promo