Dejte si rande s Valentino S/S 2022

 

Poté, co představil v červenci Pierpaolo Piccioli kolekci couture, která byla výjevem nezkrotné fantazie, se nyní rozhodl módu extrahovat z praktičnosti a volných, ležérních siluet. Nabídl kousky, které jsou nejen velmi dobře kombinovatelné mezi sebou a velmi univerzální, ale také se snadno stanou základem každého šatníku. To však neznamená, že by šlo o “basic” podívanou. Naopak! Hlasité vzplanutí barev se potkalo s velmi uvolněným přístupem k půvabu a výsledkem byla kolekce, jež vyzdvihla klasiku na novou úroveň.  

 

Ústředním bodem nabídky na jaro a léto se staly šortky, pytlovité džíny, oversize kabátky a peleríny s lehkých tkanin. Šaty ukazovaly ženskost v pravém slova smyslu svými sladkými, krátkými střihy a objevilo se mezi nimi i pár bohémských výjimek. Značka překvapila svou uzemněnou čistotou. Mnoho kousků bylo až pozoruhodně jednoduchých a bez zbytečného zdobení. Možná proto, aby vynikly modely krajkované, s květinovým potiskem a s dotekem třpytu. Přehlídka také položila jednu zásadní otázku: Jsou gladiátorky zpět?  

Mohlo by se vám líbit

Když forma a funkce jedno jsou. Anderson zkoumá možnosti odívání žen

Asymetrie, proporce a hledání balancu mezi nimi. Kreativní ředitel módního domu Loewe, Jonathan Anderson, se v dámské kolekci pro jaro a léto 2022 vydává prozkoumat hranice možného a nemožného. Pokládá si otázku, kam až může zajít, m odelky obléká do oděvů, které popírají nepsaná pravidla módy, pohrává si se siluetou a snaží se objevit, čím novým ještě může módní svět obohatit.
elle.cz