DIY letní fashion trendy, které můžete vyrobit doma

 

Z přehlídkových mol až do našeho Insta feedu - nejnovější módní obsese diktuje spojení s naším uměleckým já. Takzvaná do-it-yourself móda získala na síle v období pandemie, kdy jsme byli zavření doma a nyní se dostala i za hranice našich příbytků. Věci dříve vyrobené chceme nyní ukázat světu. Takže ať už jste háčkovala, navlékala korálky či vyzkoušela batiku – budete rozhodně IN!

 

Y2K hravé šperky

Také právě zažíváte velkou vlnu nostalgie po bezstarostných létech vašeho mládí? Ztělesněte ho pomocí kýčovitých a roztomilých doplňků domácí výroby. Pamatujete ještě na šperky, které jste vyráběla na letním táboře či v hodinách výtvarné výchovy? Zapátrejte v šuplících a využijte všechny ty dřevěné korálky, smajlíky či plastové flitry a bavte se!

 

Letní zaháčkování

Inspirovány svobodomyslnou energií 70. let se nyní háčkované kousky přesunují i na módní mola. Potřebujete-li inspiraci, hledejte ji například u značek jako Fendi či Bottega Veneta nebo se rovnou odeberte na TikTok. Háčkují se klobouky, šaty, topy, plavky, sukně... zkrátka. Fantazii se meze nekladou.  

Y2K chyba není na vašem přijímači. Jde o nový fashion megatrend

elle.cz

Batika forever

Tento retro trend byl poprvé představen v šedesátých letech, kdy vznikalo hnutí hippies. Vzhledem k tomu, jak je jednoduché tyto kousky vyrobit doma, se vlna batiky vrací ve velkém stylu! Je to také velmi udržitelná cesta, jak znovu obléci i starší oblečení, kterému pomocí jednoduché techniky dodáte nový život. A pozor! Batiku si zamilovaly i luxusní značky! Mrkněte třeba na stránky Proenza Schouler. 

 

Patchwork

Patchwork – tedy roztomilé záplaty - možná vyžaduje alespoň nějaké základní šicí dovednosti, ale je velmi stylový a také udržitelný. Nabízí možnost zpracovat staré kousky v jeden velmi zábavný celek. Patchworkové džíny již nosí i Bella Hadid či Jennifer Lopez...  Obléknete je i vy? 

 

Korálky volají

Korálky jako ozdoba telefonu? Rozhodně nevadí, když vám již není patnáct, protože je nyní má už v podstatě každý. Tento dětský a lehce naivní trend nevyžaduje velkou investici a snadno takový doplněk vyrobíte i doma.  Čím barevnější a bláznivější, tím lepší!

Moodrings jsou zpět a není to vtip! Proč milujeme podobné excesy?

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA