Y2K chyba není na vašem přijímači. Jde o nový fashion megatrend

 

Pokud milujete dot-com boom přelomu 90. let a počátku roku 2000 a radikálně výraznou a kolorovanou estetiku v podobě kovových odlesků, žvýkačkové růžových kousků, robustních tenisek a velurových teplákových souprav, Y2K vás bude bavit. Jde o optimistický vhled do doby, která obrátila naše životy vzhůru nohama, když s sebou přinesla nové elektronické vymoženosti, o kterých se nám ani nesnilo. Takové inovátorství se nutně muselo reflektovat v hudebním průmyslu, filmech, designu a samozřejmě i v módě... Mezi nevětší vlivy této éry patří například Carrie Bradshaw, panenky Bratz či filmy jako Matrix, Clueless a Mean Girls...

To, že se móda přelomu tisíciletí vrací není žádným překvapením. Počátky roku 2000 se nesly ve znamení experimentů a bylo jen otázkou času než se Gen Z a Mileniálové, se svou zálibou v nostalgii, chopí i trendu Y2K, a to především některých kousků. Pokud si tento image přejete osvojit i vy, je na čase nakoupit především tyto kousky.  

 

Nejhorší módní trendy každé dekády

elle.cz

Baby crop topy 

Tato mini trička, ve kterých můžete především v létě ukázat vypracované břišní svalstvo, jsou jedním z největších trendů roku 2000 a my jsme opravdu rádi, že se vracejí. Jak káže Y2K trend, vybírejte barevné kousky s dětskou grafikou, roztomilými postavičkami či různými citáty v pestrých barvách. 

 

 

Lesklé materiály 

S technologickým rozmachem byla samozřejmě i myšlenka futuristické módy prakticky všudypřítomná. Avšak stříbrná, zlatá a další metalické tóny jsou spíše pro odvážnější módní dobrodruhy. Pokud chcete tento look trošku ztlumit, volte vždy pouze jeden kousek v tomto duchu či sáhněte po doplňcích.

 

 

Baguettky 

První opravdová “IT” bag je zpět, a to ve velkém. Tato kabelka získala svou popularitu i díky Carrie Bradshaw v seriálu Sex ve Městě, která ji nosila pod ramenem prakticky v každé scéně. Jde o dokonalý a praktický doplněk, který se hodí ke všemu, a pokud hledáte inspiraci vyhledejte na internetu stránky Louis Vuitton či Fendi. 

 

 

Sklady na skladu 

Skládané sukně jsou evergreenem, který můžete milovat i nesnášet. Svou popularitu si vydobyly i díky panenkám Bratz k jejichž looku neodmyslitelně patří, avšak nás vždy dostane styling ala školačka z filmu Clueless, který můžete bez obav zkopírovat. Copak uniformy někdy vyjdou z módy? 

 

 

Tepláková souprava

Kdybychom měli jmenovat jeden trend z přelomu milénia, který se nám vryl do paměti, byly by to jistě teplákové soupravy. Značky jako Juicy Couture či Baby Phat jen vzkvétaly a celebrity JLo, Paris Hilton či Britney Spears je proslavily... A v post-covid době, kdy máme těchto kousků plné skříně je to jasné fashion volba. Pro ten pravý Y2K look volne monochromatické soupravy. 

 

 

Denim na druhou 

Když už je řeč o Britney Spears, nemůžeme nezmínit double denim. Tato módní volba je jako sázka do loterie, a ne vždy je výhrou... Obzvláště prekérní je, když chcete dodržet styling Y2K. Pak totiž musíte zapomenout na oversize kousky a spíše se snažíte ukázat siluetu. My v tomto případě radíme vsadit na rifle s nízkým sedem, crop topy, vestičky a nejdůležitějším pravidlem je  konzistentnost barevných tónů.  

 

Móda a její milníky: 7 show-stopping momentů z 00s

elle.cz