Max Mara S/S 2022 je ódou na buržoazní rebelii

 

Kolekce Max Mara v sobě vždy skrývají o něco více, než je vidět na první pohled. Hnacím motorem kreativního ředitele Iana Griffithse, jež se stal za celé roky působení v této značce arbitrem italské elegance, je především neukojitelná zvídavost, která se stává leitmotivem jeho kolekcí. On sám je studnicí literárních, hudebních, divadelních i uměleckých odkazů, které jsou pak vetkány jako nejjemnější nitě do jednotlivých modelů. Ty pro jaro/léto 2022 jsou lemované jednoduchostí beatnického stylu ikonické francouzské ženy Françoise Saganové

 

 

Tato spisovatelka se proslavila svou knihou Bonjour Tristesse (Dobrý den, smutku), kterou napsala ve svých osmnácti letech. Jde o meditaci na imaginární léto, které si vysnila, když trávila tento čas zavřená doma, protkané otázkami existencialismu. A její styl? Koncentrovaná vzpoura proti buržoaznímu oblékání, a právě proto Griffithse její dílo zaujalo. V poslední době jsme také všichni utíkali ve své mysli k imaginárním prázdninám a k neprožitým dobrodružstvím, která nám byla odpírána a v celé kolekci se tato symbolika krásně zrcadlí. Jaký lepší způsob návratu do reality znáte, než vyzbrojit se novými módními kousky, které se stanou oslavou každodennosti?  

Max Mara S/S 2022:

Armádu supermodelek v čele s Gigi Hadid, Joan Smalls a Irinou Shayk doprovázela na mole hudba dokreslená francouzskými citáty jako: “Šaty nedávají smysl, pokud neinspirují muže, aby je chtěli sundat.” A opravdu je, co svlékat! Tato kolekce je ztělesněním moderního ženství ve své jednoduchosti a paradoxně to Max Mara dokazuje chlapeckými střihy i boyfriend kousky.